Güntekin Onay, Kartal’ın Tolgay Arslan hamlesini yorumladı

3 sezondur Bundesliga’da düzenli forma giyiyor. Orta sahada oyunun iki yönünü gerektiği gibi oynayan modern futbola çok uygun bir isim

Derinlemesine ve defans arkasına pas atabilen bir futbolcu. Şutu da var. Hamburg’un Dubai kampına katıldığı için İstanbul’a hazır geldi

BEŞİKTAŞ, Tolgay Arslan transferiyle çok isabetli bir nokta atışı yaptı. Son 3 sezondur Bundesliga’da Hamburg’da düzenli olarak forma giyen bir futbolcu. Orta sahanın ortasında oyunun iki yönünde gerektiği gibi oynayabilen, modern futbola uygun bir orta saha oyuncusu. Sağ ayağı iyi.

Oyun vizyonu ve pas bilgisi son derece yeterli. Oyunun yönünü değiştirebiliyor. Önünde alan bulduğu zaman driplinglerle dikine gidebiliyor. Ayrıca sol ayağı da var. Çalışkan ve ikili mücadelelerden kaçmayan bir oyuncu. Almanya U20 ve U21 takımlarında forma giymiş olması da kalitesini kanıtlıyor.

TRABZONSPOR iLE GiRiLEN YARIŞ SON DERECE DOĞAL

BEŞİKTAŞ’A ihtiyacı olan bölgede -box to box- katkı sağlayacak, çok isabetli bir transfer. İngiliz medyasında Arsenal’ın Tolgay ile ilgilendiği haberleri de yazıldı. Beşiktaş bu transferi sadece 450 bin Euro ödeyerek bitirdi ki maliyet açısından da harika.

TRABZON ile girilen transfer yarışı son derece doğal. Her transferde teklifler ve kararsızlıklar olacaktır. İki kulüp arasında yaşananlar bence çok abartılıyor. Ayrıca Tolgay Hamburg’un Dubai’deki kampına da katıldı ve İstanbul’a fit bir şekilde geldi. Ancak ilk etapta Biliç mecbur kalmadıkça Atiba-Veli ikilisini bozmayacaktır.

SELÇUK’TAN DAHA ÇALIŞKAN VELi’DEN DAHA iYi BiR PASÖR

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Arthur Masuaku pazarlığı Beşiktaş'ta Arthur Masuaku pazarlığı

TOLGAY derinlemesine, savunma arkasına pas atabilen bir futbolcu. Şutu da var. Ancak gol sayısı düşük. 4-2-3-1’de savunmanın önündeki ikilide oynayabilecek bir futbolcu. Beşiktaş’ın son dönemlerdeki akılcı ve düşük maliyetli transfer hamlelerinden birini daha yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

OYUNCULARI kıyaslamayı veya birbirine benzetmeyi sevmem. Ancak ille de bir tanımlama yaparsak Veli kadar çalışkan olmasa bile ondan daha iyi bir pasör. Selçuk İnan kadar iyi bir pasör olmasa bile, ondan daha çalışkan...

Güntekin Onay / Vatan