Beşiktaş'ta Bursa maçında önemli eksikler vardı. Almeida, Niang, Sivok yoktu. Fakat yanlışlar daha da çoktu. Beşiktaş'ta bu gece olması gereken tek şey Ruh'tu, o da fincandan çıkmayınca sonuç kaçınılmaz oldu.Geriye dönüp baktığımda, Beşiktaş'ı bitiren gol

Beşiktaş'ta Bursa maçında önemli eksikler vardı. Almeida, Niang, Sivok yoktu. Fakat yanlışlar daha da çoktu. Beşiktaş'ta bu gece olması gereken tek şey Ruh'tu, o da fincandan çıkmayınca sonuç kaçınılmaz oldu.
Geriye dönüp baktığımda, Beşiktaş'ı bitiren golün Olcay'ın Fenerbahçe'ye attığı son dakika golü olduğunu görüyorum. O golü o dakikada yemiş olsaydı bile, belki bu kadar tramva yaşanmazdı.
Almeida ve Niang'ın yokluğunda Holosko ve Dentinho kulübede otururken 8 Ay sonra Mustafa Pektemek'in, sahaya sürülmesi, yeni doğan çocuğun Camii avlusuna bırakılması kadar dramatikti.
Beşiktaş savunması tarihinin en çok gol yiyen savunmasıyla rekora koşarken, bu savunmayı hazırlayan isimlerin Samet-Ulvi-Recep gibi savunmacı hocalar olması işin enterasan taraflarından biri.
Ersan Toraman yerine Toraman-Escude seçimi ise felaketti. Haftalardır ön libero oynayan Toraman ile haftalardır oynamayan  Escude birbirlerinden bi haber oynarken, Mehmet Akgün'ün Necip'in yerine savunmanın önüne bırakılması Aybaba'nın kendini kaybettiğinin net göstergesiydi.Holosko ve Dentinho kulübede otururken, Oğuzhan Özyakup'un kariyerinde ilk kez sağ kanatta oynatılmasıysa dünya futbol tarihinin asla hazmedilemeyecek hamlelerinden biri  olarak litarütüre geçti!
Gökhan Süzen, geldiği günden beri futbol dışı tavırlarıyla tepki topluyor, bu maçta yine kötüydü fakat yaptığı hareketler ilk kez bu maçta batmadı. Bursa'da "Ruhsuz Ruh" gibi dolaşan, takımda sakinliğin ötesinde umursamaz kalan futbolculara daha çok kızmak gerekmez mi?
Samet hoca maçtan sonra Mustafa-Holosko tercihi için, "Mustafa daha hazırdı" dedi! 8 aydır  resmi maça çıkmayan bir oyuncunun, Tepecik, Sancaktepe gibi takımlarla oynanan maçta iyi görünmesi hazır olduğu anlamına gelmemeliydi. Nitekim Bursa'da bir pozisyon dışında kaleye yüzünü bile dönemedi.
Escude maç sonu açıklamalarıyla, Aybaba'nın büyük yanlışlarını belgeledi. "Dört aydır oynamayan 33 yaşında ki bir oyuncu için futbol oynamak çok zordu" dedi. 8 aydır topa değmeyen Mustafa'nın Holosko'ya oranla daha hazır olduğunu söyleyen Aybaba için Dört Aydır oynamayan 33'lük Escude'nin Ersan'a tercih edilmesi affedilmetecek seçimlerdi. Tıpkı sinirlendi diye, sol bek Gökhan'ı çıkarıp, yerine diğer sol bek Emre'yi almak yerine stoper Ersan'ın tercih edilmesi gibi.
Samet hoca, önümüzdeki sezon Beşiktaş'ta kalacağı yönünde ki tüm inancını belli ki kaybetmiş, Bundan sonraki haftalarda bu takımdan bir şeyler beklemek çok anlamsız. 
Beşiktaş Bursa'da zaten pek mümkün gözükmeyen ilk iki şansını kaybetti fakat her şeye rağmen, UEFA şansı devam ediyor.
Samet hocaya nacizane tavsiyem bu gece istifa etsin, yönetim de kabul ederse ceketini alıp gitsin. Bence Beşiktaş kariyerinde ki en doğru hamlesi olur. Sadece bu yaptığı bile gidişini kendi adına anlamlaştırır. Kalmakta ısrar ederse de sezon sonunda ki gidişi tamamen onursuzlaşır.
Beşiktaş yönetimi sezon başında "Feda" dedi ve tüm tartışmalara rağmen görevi Samet Aybaba'ya verdi. Rakipler Avrupa'da çeyrek finaller oynarken, Beşiktaşlı taraftarlar tek kulvarda tutunamayı dişlerini sıkarak hazmetti. 
Korkarım sıra şimdi Aybaba'ya geldi.
Sezon başında boş kağıda imza atıp nasıl "Feda" dediyse, şimdi o kağıdı yırtırak "Veda" deme vakti...