Vatanı kurtarmadım işimi yaptım!

Beşiktaş'ın Red Bull Leipzig'i devirdiği maçta kalesinde devleşen ve geceye damgasını vuran Tolga Zengin, Vatan'a konuştu.

GÜNDEM 08.12.2017 - 11:51 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Milli takımın 1. kalecisiydi, Trabzon’un 1. kalecisiydi, Beşiktaş’ın 1. kalecisiydi... Fabri geldi, yedek kaldı ve aylardır oynamıyordu. Yedek kalan kaleci iki şey yapar. Ya nasılsa oynamıyorum der ve yan gelip yatar ya da görev verildiğinde hazır olmak için çalışır.

***

Tolga iyi bir profesyonelin, aldığı paranın hakkını veren bir futbolcunun yapması gerekeni yaptı, her zaman çok çalıştı ve “Bana görev verildiğinde en iyisini yapmam gerek” dedi. 

***

‘YATACAK DEĞİLİM’ 

Yıllar önce rahmetli Turgay ağabey Almanya ile oynanan milli maçta ‘Berlin Panteri’ lakabını almıştı. Önceki gün de güzel kardeşim Tolga üstüne ‘Leipzig Panteri’ amblemini yapıştırdı. 

Kısacası Tolga, gençlere ve yedek kalanlara profesyonellik dersi verdi. Bravo kaptan... Kendine yakışanı yaptın. Dilerim gösterdiğin bu profesyonellik dersinden herkes payına düşeni alır.

***

Kendisini tebrik etmek için aradım, cevabı şu oldu: 

“Ömer ağabey çok teşekkür ederim. Gazeteleri okuyorum, televizyonları izliyorum, övgüler boyumu aşmış. Hepsine teşekkür ederim ama abartmışsınız. Vatanı kurtarmadım, sadece işimi yapmaya çalıştım. Bir sürü para alıyorum, oynamıyorum diye yatacak değilim. Bir gün görev verilecek diye devamlı çalıştım. Herkesin, özellikle de genç kardeşlerimin böyle yapması lazım. 

***

‘FABRI DE ÇOK İYİ’ 

Bazen soruyorlar, ‘Niye oynamıyorsun?’ diye. Ben de diyorum ki; ‘Arkadaşlar, Şenol Hoca futbolculuktan gelmiş, cin gibi, tecrübeli bir adam. Daha iyi olanı oynatıyor demek ki... Şenol Hoca akılsız biri değil, iyi olanı oturtsun da kötü olanı oynatsın. Allahı var, hakkını teslim edelim, Fabri de çok iyi oynuyor. Tekrar söylüyorum ben işimi yaptım, vatanı kurtarmadım.”

***

Tolga’ya “Hangi takımla eşleşmek istersiniz?” diye de sordum, “Vallahi 16’ya kalanların hepsi iyi. Ama iyilerin de iyisi var. Biz de oradayız. Bu gruptan iyi futbol oynayarak lider çıktık ve özgüvenimiz tavan yaptı. Ben ve takım arkadaşlarım hep beraber gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz” yanıtını verdi.

***

Kaynak: Vatan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@