Rıdvan Dilmen kaleme aldı.

Beşiktaş vasat oynadığı zaman puan kaybediyordu. Mesela Fenerbahçe maçını kötü oynadı, kaybetti. Eskişehir maçında vasattı, puan kaybetti.

 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a sürpriz 10 numara: Diego Valdes Beşiktaş'a sürpriz 10 numara: Diego Valdes

Takımda bir düşüş var ama buna rağmen 3 gol çıkarmak önemli. Veli'yi normalde Slaven Bilic çıkarmazdı, hele ki 1-0'ken asla çıkarmazdı. Necip kulübede olmayınca da Oğuzhan girdi. Problem olmasa Veli'yi çıkarmazdı diye düşünüyorum. Yine de kenardan giren oyuncular Oğuzhan, Gökhan Töre ve Demba Ba... Bunun da faydasını gördü Beşiktaş. Vasat oynadığı maçı net bir skorla kazandı. Beşiktaş formalite maçı oynamadı hiç Avrupa'da. Fiziksel olarak düşüş normal. Tüm grup maçları anlamlıydı, son maç liderlik mücadelesiydi. Üst üste maçlar sakatlıklar getirdi.


Gökhan Töre de rahatsızlandı. Aslında rotasyon için uygun bir gündü.


Akhisar takımı son bölümde beraberlik için üstünlüğü ele aldı ama pozisyon çıkaramadı. Bilal Fenerbahçe altyapısından İzmir'e gittiğinde de iyi bir sezon geçirmişti ama sonra kaybolmuştu. Fiziği 23-24 yaşında bu kadar iyi değildi. Şimdi Milli Takım seviyesine kadar geldi. Defansın önünden topu alıp çıkabiliyor. Geldiği seviyeyi göstermesi açısından önemli. Bazı takım gelir, sadece savunma yapar. Akhisar öyle değil. Gelip yerleşmek istiyor. Buna rağmen en iyi sezonlarında bile deplasman performansı çok iyi değildi, onu da düşünmeli. Sosa'nın golünde kaleci Oğuz hatalı... Usta bir vuruş var ama hatalı, orta yapacağını düşündü. Sosa son golde de iki pas natifini cebinde tutarak topu sürdü. Oğuzhan'da da o özellik var. Gol adedi az olmasına rağmen Sosa çok iyi bir transfer. Sosa, bu kalitesiyle gol ortalamasını 10'a çıkarır. Sosa'nın sermayesi yüksek, Bayern Münih ve Atletico Madrid'de şans buldu. Oralarda daha fazla şans bulması gerekiyormuş kanımca... Daha üst düzeyde yıllarca kalabilir.


Ligde ofansif oyun arttı. Sezon başıyla bugün arasında tempo farkı var. Balıkesir-Kasımpaşa, Bursa-Trabzon maçları da çok gollüydü. 3 maçta 18 gol atıldı. İlk 7 haftaya göre ikinci 7 hafta çok daha iyi geçiyor. Beşiktaş maçı da buna dahil...