Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, oyunu kullandıktan sonra Galatasaray maçıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman'ın açıklamaları şöyle;

Hakem hatalarıyla ilgili sert ifadeler kullanan Orman şöyle konuştu:

Gözden kaçırmayın

Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım

"Beşiktaş'ın bütün şampiyonlukları temiz ve berraktır. 2 şampiyonluk yaşadık. Ne kimseyle kavga ettik ne de laf dalaşına girdik. Futbolu seyredebilir hale getirmek bizim, federasyonun ve hakemlerin işi. Son haftalara girerken hakemler aktörlüğü almaya başladı. Yazık. Ben üslubunca söylemeye çalışıyorum ama ne taraftar ne de kamuoyu tatmin oluyor. Ben de o işleri yapabilirim. Ama futbolun marka değerine hizmet etmiyor. Maça çıkmadan maçı kafasında oynayıp buraya gelen hakemlerden fayda gelmez. Yeni bir MHK'mız var. Bugün için söylemiyorum ama lig sonu için söylüyorum. Bunları temizlemezlerse o koltukta durmasınlar. Artık hakem oturmuş 'Maçta, VAR'da kaç para alıcağım' onları hesaplıyor. Bizim paramızla bize kıyılıyor. Yaşlarını doldurmuş kötü niyetli hakemleri temizlesinler. Bunlarla yürüyeceğimize genç çocuklarla devam edelim. En azından genç hata yaptığında 'gençler' deriz. Rezillikten başka bir şey değil.  Ne Bülent iyi çocuğu ya! Beşiktaş'ı katletmiş, Türk sporunu katletmiş, hakemliği katletmiş.
 
Dünkü maçla (Çaykur Rizespor - Galatasaray) ilgili yemin ediyorum. A hakemin yerine VAR'da Galatasaray yönetici olsa o kararı vermeye vicdanı yetmez. Futbolu bilmeyen VAR hakemi var. Futbolu bilmiyor, bilse o pozisyonda çağırmaz. Yaptıkları hatalarla ligin kaderleriyle oynuyorlar. Şampiyonluk mücadelesi verirken bir kulüp vardı, daha doğrusu bir başkan bizimle uğraştığı için Aziz Yıldırım'la uğraşıyorduk. Beşiktaş böyle şampiyonlukları istemez zaten. Yazık yani. Türk futboluna, emeklere yazık. Bülent Yıldırım'ın yaptıklarını dünyada kimse yemedi. O şimdi TFF'yi aratıp "Bülent iyi adamdır" dedirterek maç almaya çalışıyor.

Türk futbolunu katletmiş hakemler ayrılması lazım. Onların isimlerini TFF biliyor. Federasyona öylesine hafta için gideceksin sonra gitmeyeceksin. Bu ciddi bir iş her dakika mesai harcayacaksın. Akşama kadar Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray bu işleriyle ilgileniyor. Federasyonu yönetecekeler adam gibi yönetecekler. Hakem sayısını artırma kararı alacaklardı onu çıkartamıyorlar. 1 günde Caner için kural değişti, 20 gündür karar çıkamıyor. Fedarasyon kimsenin zaman geçireyim, titr yeri değildir. Bütün kulüpler oradan çözüm bulmasını bekliyor. Kulüpler 2 hafta içinde toplanacaklar. 

Geçiş döneminde kötü niyetli eski hakemleri göndereceklerse bu süreci geçiştirmek için yurtdışından da hakem getirilebilir. Hakem hatalarının bireysel olduğuna inanmıyorum. Bireysel ama kötü niyetli. Bülent Yıldırım tecrübesindeki bir hakemin gelip de o hataları yapar mı? Ben yemiyorum, yorumcular yemiyor, spor camiası, taraftar, hakem hocaları yemiyor. Şampiyon oluruz olmayız. İlk defa yenilmedik. Maçı katletti. 2 tac pozisyonundan golü Beşiktaş yemez. Bu bizim hatamız. Ancak 2-0 olduktan sonra rahatladı, Beşiktaş lehine kararlar verdi. Artık Beşiktaş da Türk futbolu da biliyor. Artık bunların silinmesi lazım. Günü kurtaralım değil. MHK'nın arkasındayız. Bu hakemlerle bu gitmez. Onların da bir kariyeri var. Mustafa Çulcu'nun Sabri Çelik'in kariyerleri var. MHK istifa edecekmiş. Neden istifa ediyorlar? İstifa edeceklerine bu işleri düzenlesinler." 

Ntv Spor