Büyük gün geldi, çattı... Beşiktaş, Vodafone Arena'ya şampiyonluk turu atmak için çıkıyor.

Gözden kaçırmayın

Sörloth'un bonservisi dudak uçuklattı! Sörloth'un bonservisi dudak uçuklattı!
 Kartal, Osmanlıspor karşısında sahadan puanla ayrılması veya Fenerbahçe’nin, Gençlerbirliği’ne takılması durumunda Süper Lig’de 6 sezon sonra 14. şampiyonluğunu resmen ilan edecek. Zafere kilitlenen siyah-beyazlılar, Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma hakkını da kazanacak.
Milyonlarca Beşiktaş taraftarının heyecanla beklediği büyük gün geldi. Takipçisi Fenerbahçe’nin 6 puan önünde liderlik koltuğunda oturan Kartal bugün Vodafone Arena’ya şampiyonluk için çıkıyor.

Siyah-beyazlı takım 19.00’da başlayacak maçtan puanla ayrılması veya Fenerbahçe’nin aynı saatte başlayacak müsabakada Gençlerbirliği’ne takılması halinde 2015-2016 sezonunun şampiyonu olacak. Kartal, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma hakkını da elde edecek.

Süper Lig’de mutlu sona çok yakın olan Beşiktaş hedefine ulaşırsa 14. kez şampiyonluk kupasını müzesine taşıyacak. Süper Lig’de 6 sezon aradan sonra şampiyonluk yaşayacak olan Kartal, 1959’da başlayan Türkiye’nin en üst düzey liginde 12. kez mutlu sona ulaşacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2002’de Beşiktaş’ın 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında kazandığı şampiyonlukları tescil etmesi nedeniyle siyah-beyazlı takımın toplam şampiyonluk sayısı 14 olacak.

İlk zafer

Beşiktaş’ta futbolcuların neredeyse tamamı Süper Lig’de ilk kez şampiyonluk kupasını kaldıracak. Siyah-beyazlı ekibin 2008-2009’da elde ettiği şampiyonluğun kadrosunda bulunan Necip Uysal ve Serdar Kurtuluş dışındaki tüm futbolcular, kariyerlerindeki ilk Süper Lig şampiyonluğu madalyasını alacak.