Beşiktaş Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, önemli açıklamalarda bulundu.

 Eurocup'ta artık her maçın zorlu olacağını söyleyen Kunter "Tabi artık son 16'dayız. Kolay takım zor takım diye bir durum yok. Bence Kızılyıldız'ın yerine Novgorod'un gelmesi daha iyi oldu. Kızılyıldız bildiğiniz gibi daha köklü bir takım. Novgorod zor bir deplasman. Özellikle ulaşım olarak kolay gidilebilecek bir yer değil. İlk maçı kendi sahamızda oynayacağız. Şansımız tabi ki var.

"KARŞIYAKA MAÇINA ODAKLANACAĞIZ"Şu ana kadar deplasman maçlarında daha iyiydik. Grupta iki iç saha yenilgisi olmasa son maça kalmazdı işimiz. Tabi Novgorod maçları Mart ayında şu an tek düşüncemiz Karşıyaka maçı. En kısa zamanda yorgunluğu atıp bu maça hazırlanacağız" dedi.
"İSPANYA'DA BİR İSPANYOL TAKIMINI YENEN KAÇ TAKIMIMIZ VAR?"Altyapı çalışmalarına değinen tecrübeli basketbol adamı "Alt yapı projesi uzun vadeli bir proje. 6 ayda oyuncu yetiştiremezsiniz. 3 - 4 yıllık uzun projelerden bahsediyoruz. Eski dönemleri hatırlayın. Serpil Hamdi hoca ile Beşiktaş bunu zamanında futbolda yaptı. Beşiktaş'ın geleneğinde var bu. Kolay bir iş değil. Günlük başarılar tabi ki önem açısından daha önde. Taraftarın tepkisini de anlıyorum ama. Bu yıl bir geçiş süreci. Sakatlıklar, çeşitli problemler yüzünden ritm bulamadık. Ama bir İspanyol takımını İspanya'da kaç takımımız yenebilmiş bunun da farkında olmamız lazım" ifadelerini kullandı.
"HER YIL DAHA İYİ OLACAĞIZ"Alt yapı projesi ile yerli sıkıntısını ortadan kaldıracaklarına değinen Erman Kunter "Normal şartlar altında uzun vadeli bir sponsorumuz var. Geçici bir anlaşmadan ziyade daha geniş çaplı bir şey düşündük. Geçen yıl Euroleague döneminde böyle bir sıkıntımız olmuştu. Bu yıl bu sorunu biraz daha aştık. Önümüzdeki dönem daha iyi olacak.
Açıkçası fark yaratacak yerli oyuncu sayısı çok az ve bu isimlerinde kontratları var. Beşiktaş bunu aşmak için alt yapıya önem veriyor. 3 - 4 yıl içinde yerli sorunumuz da ortadan kalkacak. Bu yıl maddi açıdan daha hazır olacağız ama tabi çok büyük bir bütçemiz olmayacak. Ama bu proje devam ederse Beşiktaş basketbol şubesi uzun vadede oldukça rahatlayacak" dedi.
"MİLLİ TAKIMDAN TEKLİF ALMADIM"Ahmet Kandemir ve Milli takım hakkındaki tartışmalar için ise "Ahmet hoca ile bir sıkıntımız yok. İşinin başında ve elinden geldiğince çalışıyor. Tabi şimdi bunu konuşmak doğru olmaz. Sözleşmesinde opsiyon var. Sezon sonu oturup konuşacağız. Şu an için olumsuz bir şey olmadığını söyleyebilirim.
Şu anda bana gelen bir şey yok. Wild Card süreci vardı. Artık yavaş yavaş bir hareketlilik olacaktır. Ama herhangi bir görüşmemiz olmadı" diyerek sözlerini noktaladı.