"Üzerimizde Yoğun Bir Baskı Var..."

Beşiktaş İFx Başantrenörü Ahmet Kandemir, Paris Levallois takımına kaybettikleri maç sonunda konuştu.

BASKETBOL 11.02.2015 - 23:26 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş İntegral Forex Başantrenörü Ahmet Kandemir, ULEB Avrupa Kupası'nda Fransa'nın Paris Levallois takımına 77-71 mağlup oldukları maçta iyi mücadele etmelerine rağmen kazanamadıklarını söyledi.

Kandemir, Beşiktaş İntegral Arena'daki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, geçen sezon olduğu gibi son 16 takım arasına kalmak için sahaya çıktıklarını belirterek, "Oyuncularım iyi niyetle mücadele ettiler. Onları istekli gördüm. Bu maç ileriye dönük bize iyi mesajlar verdi" dedi.

Uzun oyuncuların eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, "Armstrong'un maç eksiği var. Bu nedenle rakip eşleşmede onun üzerinden hızlı koştu. Geri koşmakta zorlandık" ifadelerini kullandı.

İçinde bulundukları durumu formsuzlukla açıklamak istemediğini anlatan Kandemir, Lofton, Broekhoff ve Holland'ın ilk yarıda 12'de sıfır 3 sayılık atış yaptığına dikkati çekerek, "Arka arkaya kaybedilen maçlar oyuncular üzerinde baskı yaratıyor. Maçı kazanmamız zorlaşıyor. Yüzde 44 ile 3 sayılık basket atan bir takımız. Psikolojik olarak onları hazırlayıp, kendilerine güvenerek o şutları tekrar atmaları için çalışacağız. Son dönemde yaşanan sakatlıkların ardından rotasyonun daralmasıyla, iki taraf bizi zorlayacaktı" şeklinde konuştu.