Üstümde Beşiktaş Forması Varken Yalan mı Söyleyecektim

Veli Kavlak’ın Adana Demirspor maçında rakibe gösterilen kırmızı kartı iptal ettirmesi büyük alkış aldı. Futbol- cusundan başkanına ve taraftarına kadar Kartallar, bu tür centilmenlikleri 112 yıllık tarihlerinde sıkça yaptı.

FUTBOL 26.12.2014 - 02:48 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

BEŞİKTAŞLI Veli Kavlak’ın Adana Demirsporlu Hakan Söyler’e gösterilen kırmızı kartı iptal ettirmesi futbol gündemine damga vurdu. Avrupa Fair Play Birliği Başkan Yardımcısı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Genel Koordinatörü Erdoğan Arıpınar, Veli’nin hareketi nedeniyle Beşiktaş’ı Türkiye Fair Play Ödülü aday listesine koyduklarını açıkladı. “Şeref’inle oyna Hakkı’nla kazan” sözünü şiar edinen Beşiktaş’ın geçmişinde Veli’nin duruşuna benzer bir çok duruş var.

 

‘ÜSTÜMDE BEŞİKTAŞ FORMASI VARKEN YALAN MI SÖYLEYECEKTİM’

 


1- FEDERASYON Kupası’nı alan Beşiktaş uçakta kutlama yapmaz çünkü uçakta rakip Fenerbahçe de olduğu için Başkan Süleyman Seba, oyuncularını uyarmıştır. 


2- Rakibine küfür eden Vedat Okyar’a, hakem Doğan Babacan “Ettin mi” diye sorar. Okyar da “Evet” der ve atılır. Okyar, maç sonu “Ne yani, üstümde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim” der.

PENALTIYI ATMADI

 


3- Ali Gültiken, 4 gol atınca gazeteciler saha kenarında kendisiyle konuşmak ister ama o  “Rakip arkadaşlarımız da bu işten ekmek yiyor. Onların yanında sevinemem” der.

4- Mustafa Pektemek Mersin İdman Yurdu ile oynanan maçta yerde kalır. Ancak Pektemek derhal hakem Tolga Özkalfa’ya gidip, “Hayır hocam hayır, penaltı değil” diyerek, hakemin doğru karar vermesini sağlar.

5- U19’un hocası Yasin Sülün, Kayseri Erciyes ile oynadıkları maçta lehlerine verilen penaltıyı haksız bulduğu için beyaz noktaya giden oyuncusundan atışı gole çevirmemesini ister. Oyuncu da vuruşu bilerek kaçırır.

6- Taraftarlar genelde kendi takımlarının avantajına olan her düdükte hakemi alışklar. Ama Çarşı bir müsabakada kendi lehlerine çalınan penaltının yanlış karar olduğunu “Pozisyon penaltı değil” diye bağırarak dile getirir.

HAKEM GÖKHAN’I DİNLEMEDİ
22.02.2014
G.Saray-Beşiktaş derbisinde Semih, hakem Cüneyt Çakır’a “Top benden çıktı” deyince Beşiktaş korner atışı kazandı.

20.04.2014


Beşiktaş-F.Bahçe derbisinde Dany topu kaldırıp kafayla geri pas verince hakem serbest vuruşa hükmetti. Caner, vuruşu bilerek dışarı attı.

19.12.2011


F.bahçe-Trabzon derbisinde Cüneyt Çakır, Aykut’u attı. Gökhan Gönül hareketin faul olmadığını söyledi ama karar değişmedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@