03.10.2014, 00:00

Unutulmaz Performans

Beşiktaş futbol tarihinin en unutulmaz performanslarından birini izledik dün gece. 
 
Yakın tarihte, ne Manchester United'i Old Traford'da, yenerken, ne Chelsea'yi Stamford Bridge'nin çimlerine gömerken, ne de İstanbul'da ki Barcelona ve Liverpool zaferlerinde bu denli dinamik bir Beşiktaş hiç olmamıştı. 
 
Öyle ki; Demba Ba'nın toplam 9 şutuna karşılık, ev sahibi Tottenham'ın takım halinde 8 şutta kalması, Sosa'nın 8 kornerine 2 kornerle karşılık verebilmesi son yılların en muhteşem oyununundan sadece bir kaç basit istatistikti.
 
Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi'nin çok üzerinde bir tempoyla başladığı maçı, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi kalitesinde sürdürdü fakat  kaçırdıkları ve yediği gol ne yazık ki amatörceydi. 
 
Beşiktaş, daha maçın başında Olcay ve Demba Ba ile inanılması güç pozisyonları çöpe atmış, rakipse kaleye attığı yarım şutta golü bulmuştu. Buna rağmen oyundan hiç kopmayan, her dakika daha da sıkı sıkıya sarılan Beşiktaş, gitti denilen maçı 87'de gırtlağından yakaladı.
 
Biliç'i unutmamak gerek.
Bu kez gerçek hamleler yaptı. Oğuzhan'ı sahaya sürerken, Sosa'yı oyunda tuttu. Veli'yi çıkarıp, tek ön liberoya döndü, Mustafa ile forveti çiftledi ve başardı. 
 
Beşiktaş dün gece öyle güzel mücadele etti ki; fark yemesini bekleyenler bile 70'den sonra kaybetmemesi için dua etti.
 
Olcay biraz becerikli olabilse hem Beşiktaş'ı hem de kendi adını tarihe yazacaktı.
 
Dünya üzerinde oynanan başka hiç bir spor branşında böyle bir maç sonrası iki tarafa aynı puan yazılamazdı. Beşiktaş her yönüyle çok üstündü. Bunun adına Güreş'te Tuş, Boks'ta nakavt deniyor.
 
Tottenham LLoris'e dua etmeli! O araya giemese takımı Beşiktaş'ın elinde kalacaktı!
 
Son olarak dün gece şunu gördük. Düzgün bir zemin, adam gibi bir hakem, 2 Bin tane seyircisinin olduğu her statta Beşiktaş ev sahibidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@