Tarihi Kırkpınar güreşlerinin 650.’sinin finaline gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi tarafından altın kemer hediye edildi.

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ne gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a altın kemer takıldı. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi tarafından katılan altın kemer ile basın mensuplarına poz veren Başbakan, Sarayiçi’ni dolduran binlerce seyirci tarafından coşkuyla alkışlandı.

Sunucunun “Kırkpınar’da üst üste Başpehlivanlığı kazanan güreşçiye altın kemer sürekli verilir. Siz de siyasette üst üste üç defa Başpehlivanlığı kazandığınız için bu altın kemeri hak ettiniz” şeklindeki sözleri gerek seyirciler gerek protokolde bulunan seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

AHMET TAŞÇI’YI ÖZEL KEMER

Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Kırkpınar’da 9 defa Başpehlivanlığın yanı sıra iki defa da altın kemerin sürekli sahibi olan Başpehlivan Karamürselli Ahmet Taşçı’ya kemer taktı.

UNESCO ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yağlı güreşe yaptığı hizmetlerden dolayı Taşçı’ya pirinçten yapılan kemeri takan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Taşçı ile pehlivanlar gibi el bağlaması ilginç bir görüntü oluşturdu.

Öte yandan çiçeği burnunda Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da yağlı güreşe yaptığı katkılardan dolayı Karamürsel Yağlı Güreş Kulübü Başkanı Levent Erdoğan’a şilt verdi.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı