Her maçta olayları körükleyen Lyon başkanı ülkesinde hiç sevilmiyor. Hakemleri etkilediği, Lyon’un kolay penaltı ve frikik kazanmasında parmağı olduğu görüşü hakim. Ayrıca kritik maçlarda rakip oyunculara transfer teklifi yapması da eleştirilere yol

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Weghorst için yeni hamle Beşiktaş'tan Weghorst için yeni hamle

Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas ülkesinde sevilmeyen başkanlar arasında 1 numaralı isim. 1987'den beri Lyon'un başkanlığını yapan Aulas, Lyon'u 2. Lig den bugünlere getirdi. Hakemlerin Lyon'un lehine verilen kararlarda etkili olması, kolay penaltı, frikik ve korner verilmesinin arkasında Başkan Aulas'ın parmağının olduğu Fransa'da herkes tarafından kabul görüyor. ka fa ka rıştırıyor Ayrıca Fransa'daki gelecek vaat eden yetenekleri diğer kulüplere fırsat vermeden kapması bununla beraber rakip takımın etkili oyuncularının kafalarını, özellikle önemli maçlar öncesi transfer teklifleri ile meşgul edip karıştırması da tepkileri artırıyor. Aulas rakipleri sürekli eleştiren demeçler de vererek şimşekleri üstüne çekiyor.

LOPES DEMEK OLAY DEMEK
Lyon kalecisi Lopes her maçta ya rakip takım taraftarlarını ya da rakip futbolcuları tahrik etmesiyle biliniyor. Lopes yaptığı hareketlerle tribünleri tahrik ediyor.

Kaynak: Takvim