Liverpool Beşiktaş maçı öncesinde UEFA'nın aldığı kararla yıkıldı.

Flanagan, Lucas, Gerrard ve Jones olmak üzere sakatlık sorunlarıyla boğuşan İngiliz ekibi, en önemlki oyuncularından birini daha Perşembe günkü maçta oynatamayacak. Basel ile yapılan Şampiyonlar Ligi maçında kırmızı kart gören Lazar Markovic, siyah-beyazlılara karşı forma giyemeyecek.

 

 

Ancak 20 yaşındaki Sırp milli futbolcunun cezasının bununla sınırlı kalmadığı ortaya çıktı. UEFA, internet sitesine girdiği cezalı futbolcular listesinde, Liverpoollu oyuncuyu 4 maç cezalı olarak gösterdi. Kırmızı kartla atılan bir oyuncunun bu kadar ceza alabilmesi için ancak hareketin kasıtlı ve art niyetli olarak değerlendirilmiş olması gerekiyor.

Gözden kaçırmayın

Wout Weghorst'tan Beşiktaş sözleri Wout Weghorst'tan Beşiktaş sözleri

Dört maçlık cezanın kulübe ise henüz tebliğ edilmediği belirtildi. Bu boyutta bir cezanın verilmesini beklemeyen İngilizlerin şaşkın oldukları, UEFA'nın perşembe gününe konuyla ilgili bir düzeltme yaparak kendilerini bilgilendirmesini bekledikleri ifade edildi. Oldukça formda olan Lazar Markovic, Benfica forması giydiği geçtiğimiz sezon da UEFA tarafından Avrupa Ligi'nin en iyi takımı 18 kişilik kadrosunda gösterilmişti.

Skorer