Lyon-Beşiktaş karşılaşması öncesi UEFA’nın resmi sitesinde yapılan çeyrek final tanıtımında siyah-beyazlılardan 3 futbolcu vitrine çıkarıldı.

Lyon-Beşiktaş karşılaşması öncesi UEFA’nın resmi sitesinde yapılan çeyrek final tanıtımında siyah-beyazlılardan 3 futbolcu vitrine çıkarıldı. 
 
Ricardo Quaresma, Oğuzhan Özyakup ve Atiba Hutchinson, Kartal’ın kilit isimleri olarak tanıtıldı. 

Quaresma için Beşiktaş’ın esas yıldızı benzetmesi yapılırken, Portekizli futbolcunun bu sezon Avrupa’da 3 gol, 4 asiste imza attığı hatırlatıldı. Siyah-beyazlı takımın yükselen değeri olarak Oğuzhan öne çıkarıldı. 

Gözden kaçırmayın

Cabral tamam sıra Sporting Lisbon'da Cabral tamam sıra Sporting Lisbon'da

Takımın dinamosu Atiba Hutchinson ise tecrübe kategorisinde ilk sırada gösterildi. Kanadalı orta sahanın istikrarıyla yıldızlaştığı ve bu sezon sadece 56 dakika kaçırdığı ifade edildi.
 
Cenk’e övgü

Siyah-beyazlıların bu sezon en formda golcüsü olan Cenk Tosun, UEFA’nın da ilgisini çekti. 25 yaşındaki forvetin özellikle son 4 Avrupa Ligi maçında 3 gol kaydetmesi örnek gösterildi. Özel tanıtımda Cenk için, “Çeyrek final maçlarının kahramanı olabilir mi? Son 4 UEFA Avrupa Ligi maçında 3 gol attı, oldukça etkileyici” yorumu yapıldı.
 
‘Vefa’lı mesaj

Beşiktaş Kulübü, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172. yılı için yayınladığı kutlama mesajında anlamlı bir davranışa imza attı. Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan paylaşımda 10 Aralık’ta Vodafone Arena yakınında meydana gelen terör saldırısında şehit olan Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun fotoğrafı kullanıldı. Beşiktaş Kongre üyesi olan Karakurdu hain saldırıda görev başında şehit düşmüştü.

Kaynak: Milliyet