Türkiye'nin tek CAS hakemi olan Türker Aslan, Radyospor'da Özgür Sancar'a önemli açıklamalar yaptı!

İşte o açıklamalar:

UEFA, bu olayda malesef Beşiktaş'ın aleyhine ağır bir karar verdi, anladığım kadarıyla daha önceki maçlarıda göz önünde bulundurarak böyle bir karar verdi. Beşiktaş, taraftarları meşale yaktılar ve rakip taraftarların üzerine attı ama bu saha kapatmayı, men edilmeyi gerektirmiyor. Para cezası verilmesi gerekirken verilen karar haksızdı, Fransız lobisinin etkisinde kaldı.

Bu ceza tahkim kurulunda veya CAS'ta indirime gidecektir. Yavuz hırsız resmen ev sahibini bastırdı, olayların sorumlusu olan Lyon kulübü lobi yaparak suçu üzerimize attı.

Servet Yardımcı, bu konularda ne kadar etkili olacak bilemem ama daha çok yeni geldi göreve, mutlaka bir şeyler yapmak istemiştir ama etkisi olmamıştır. Disiplin Kurulu'na direkt olarak müdahale edemezdi, dolaylı bir müdahalede bulunabilirdi ama daha çok yeni olduğu için yapamadı.

UEFA'nın davranışı iyi niyetli bir davranış değil, eğer saha kapatma cezası vereceksiniz, tabiki maçtan önce açıklayacaksınız ama böyle bir cezayı maçtan önce açıklamaları iyi niyetli değil. Tahkim Kurulu'nda bu karar değişmeli bence ama %100 değişecektir diyemem.

Ben Beşiktaş'ın turu geçeceğine inanıyorum çünkü temsilcimiz son derece iyi bir futbol oynuyor. 

Gözden kaçırmayın

Wout Weghorst kimdir? Beşiktaş, Weghorst'a imzayı attırıyor Wout Weghorst kimdir? Beşiktaş, Weghorst'a imzayı attırıyor

Kaynak: Ajansspor