UEFA AVRUPA LİGİ'Nİ BURADA KAZANACAK

Beşiktaş'ta yeni transferler için basın önünde toplu imza töreni düzenledi.

GÜNDEM 07.08.2015 - 14:59 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta yeni transferler için basın önünde toplu imza töreni düzenlendi. Mario Gomez, Ricardo Quaresma, Andreas Beck, Luiz Rhodolfo ve Dusko Tosic'in yer aldığı basın toplantısına siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman da katıldı.

İşte Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde yapılan açıklamalar...

FİKRET ORMAN: "ÇOK İYİ OYUNCULAR TRANSFER ETTİK"
Yoğun bir transfer dönemi geçirdik. Zor bir dönemdi. Transferi hızlı yapmamız gibi bir algı vardı fakat ben ve arkadaşlarım tüm bunlardan kendimizi soyutlayarak bize katkı sağlayacak oyuncularla anlaşma yaptık. Beşiktaş'ta sacece al dönemi değil, sat dönemi de olacaktır. İki tane oyuncumuzdan mali gelir elde ettik. Çok iyi oyuncular transfer ettik. Dönem dönem gel-gitler yaşadık. Sorumluluk alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Doğru bir stratejiyle iyi işler yaptık. Artık bundan sonra saha içi performansa bağlı.

ORMAN: "RICARDO ÇOK ÖNEMLİ İŞLER YAPACAKTIR"
Ricardo, evine hoşgeldi. Kulübümüzle çok özdeşleşmiş bir oyuncu. Onu gördüğümde pozitif enerjisini herkese verdiğini görüyorum. Umarım ki profesyonel anlamda Beşiktaş'a hizmette bulunur. Çok önemli işler yapacaktır. Tekrar evine hoşgeldin diyorum.

ORMAN: "MARIO, UEFA AVRUPA LİGİ'Nİ BURADA KAZANACAK"
Mario çok önemli bir oyuncu. Kariyerinde Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve Dünya Kupası şampiyonluğu var ama UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu yok. Umarım onu da burada kazanacak. Dünyanın en coşkulu taraftarına geldi. Bizimle birlikte çok önemli işler yapacaktır.

ORMAN: "RHODOLFO'YA SİYAH-BEYAZ YAKIŞTI"
Rhdolfo, inanılmaz derecede düzgün karakterli, çok önemli bir oyuncu. Transferi uzun sürdü ama kulübümüzümn menfaatiyle alakalı bir durumdu. Siyah beyaz ona çok yakıştı. Camiamızda şampiyonluklar görmek niyetiyle hoşgeldin diyorum.

ORMAN: "BECK, TAKIMININ KAPTANIYDI"
Andreas, o da kendi takımının kaptanı. Yanlış hatırlamıyorsam 7 senede 238 maç oynamış. Uzun süren çalışmalar sonucunda kulübümüze kazandırdığımız için mutluyuz. Ona da hoş geldin diyorum.

ORMAN: "TOSIC'E BAŞKA TEKLİFLER DE VARDI"
Tosic, Almanya'da ve İngiltere'de büyük kulüplerde oynadı. Bizden başka teklifler de vardı ama hepsini elinin tersiyle itti. Daha yüksek teklifleri reddedip bize geldiği için ona teşekkür ediyorum. Çok önemli bir oyuncuyu kazandığımız için çok gururluyuz.

ORMAN: "OLİMPİYAT STADI'NDA OYNAYACAĞIZ"
Kombine satışlarından memnun değilim. 2.500 civarı kombine sattık. Geçen sezon ile de birlikte 12 bin civarı geliyor. Toplamda 15 bini buluyor. Bundan da memnun olmak mümkün değil. Taraftardan da söylemsel değil icraatsal tavır bekliyoruz. Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Çim tekrar yapıldı ve çok düzgün bir vaziyete geldi.

ORMAN: "ARENA'YA NE ZAMAN GEÇECEĞİMİZ..."
Vodafone Arena'ya ne zaman geçeceğimiz merak ediliyor. Biliyorsunuz talihsiz bir kaza geçirdik. Hayırlısı demek lazım. Bazı şeyleri de çok zorlamamak lazım. Ben çok zorladım. Demekki zorlamamak lazım. Allah genç kardeşlerimize şifa versin. En kısa zamanda stadımıza gitmek istiyoruz.

ORMAN: "BİZİM OYUNCULARIMIZ DA İNSAN"
Sezona başlamadan önce bütün oyuncularımızı başka yerlere gönderdiniz. Bir de işin içine magazin tarafı da girdi. Bizim oyuncularımız da insan. Bunlar genç insanlar. Tabi ki gezecekler, yemek yiyecekler. Ama bunların zamanı var. Tatil günlerinde oyuncualrın fotoğraflarını çekip insanlara farklı şekilde sunulması doğru değil. Yeni bir lige başlıyoruz. Sizden ricam olayı pozitif olarak götürmemiz. Karlı günler olacak, yağmur da yağacak ama lig başlamadan önce böyle negatif hava yaratılmasından rahatsız oldum.

TOSIC: "İNŞALLAH ŞAMPİYON OLACAĞIZ"
Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük takımı. 3 senedir Türkiye'deyim. Ben bu formayla iyi bir performans göstereceğim. Bu sene şampiyon olacağız inşallah. 1,5 aydır çok iyi çalışıyoruz.

BECK: "GURURLUYUM"
Bu takımın bir parçası olduğum için çok gururluyum. Yüksek kaliteye sahp bir takımımız var. Bu sezon kupalar kaldırmak istiyoruz. Yeni stadımızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Kulüp benim için çok gayret sarfetti. Olumlu duygular taşıdım. Artık şampiyonuk potansiyeli olan bir takımın formasını giymek istiyordum. Milli Takıma yükselmek istiyorum. Tüm bunları bir araya getirince Beşiktaş'ı tercih ettim.

GOMEZ: "FLORANSA'DA KALABİLİRDİM AMA..."
Başkanımıza güzel sözlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Türkçe bilmesem de özellikle Avrupa Ligi ile söylediğini anladım. Beklentiler çok büyük umarım bunların karşılığını veririz. Başkanımız ve kulübümüz beni buraya getirebilmek çok çaba gösterdiler. Aslına bakarsanız çok rahat Floransa'da kalabilirdim ama benim de hedeflerim var. Kulübün de gayreti Beşiktaş'ı tercih etmemde büyük etken oldu.

GOMEZ: "PODOLSKI - GOMEZ - VAN PERSIE REKABETİ OLMAYACAK"
Buradaki rekabet Podolski - Gomez - Van Persie rekabeti olmayacak. Takımların rekabeti olacak. Bu rekabetten şampiyon çıkmak istiyoruz. Hiç bir şeyin önemi yok. Beşiktaş 1 numara olsun. Önemli olan bu.

QUARESMA: "ÇOK MUTLUYUM"
Tekrar burada olduğum için çok mutluyum. Umarım burada şamyonluklar yaşarız. Daha önce de söyledim. Döndüğüm için çok mutluyum. Görüşmeler de çok olumlu geçti. Burada oynamak benim için mutluluk verici. Bir oyuncu için en önemlisi kendini mutlu hissetmesidir. Burası bildiğim tanıdığım bir yer. Şimdi en önemlisi taraftarı mutlu etmektir.

RHODOLFO: "AVRUPA HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM"
Herkese çok teşekkür ediyorum. Avrupa'da oynama hayalimi gerçekleştirdim. Umarım takım arkadaşlarımla birlikte başarılar yakalayıp kupalar kaldıracağız. Brezilya'da oynadığım dönemde Beşiktaş'ın bir kaç maçını izlemiştim. Konuştuğum arkadaşlarım da bana Beşiktaş ile ilgili olumlu bilgiler verdi. Ben de Beşiktaş'ı tercih ettim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@