Sancılı geçen ilk yarının aksine Süper Lig’in ikinci devresinde taraftarlara bambaşka bir Beşiktaş izlettiren Teknik Direktör Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisini kazanmak için adeta gecesini gündüze kattı. Evkur Yeni Malatyaspor galibiyetinden sonra deyim yerindeyse BJK Nevzat Demir Tesisleri’ne kamp kuran Güneş, farklı farklı kadro seçeneklerini idmanlarda denedi.

Bu maçın şampiyonluk yolunda en önemli sınavlardan biri olduğunu bilen siyah-beyazlı hoca bu nedenle her türlü olasılığı taktik tahtasına yazdı. Teknik Direktör Şenol Güneş’in yanı sıra Beşiktaş Yönetimi de derbinin kazanılması için tüm imkanlarını seferber etti.

Olası bir Fenerbahçe galibiyetinde Beşiktaş’ta yaşanacak olumlu gelişmeleri sıralayacak olursak ilk basamağa maddi problemlerin arka planda kalacak olmasını koyabiliriz. Üst üste gelen galibiyetler nedeniyle şimdilik maddi sıkıntıları pek dert etmeyen futbolcular, böylesine bir derbi galibiyetinden sonra, takımın başarısını ön planda tutacak. Yönetim ise hem camia içerisinde hem de kamuoyunda derin bir nefes alabilecek.

Maçta galibiyet hedefine ulaşılamazsa teknik patron Şenol Güneş’in, A Milli Takım’a gidip gitmemesi tekrar gündeme gelecek. Son günlerde halı altına süpürülen mali sıkıntıların gün yüzüne çıkacak olması da yönetimi ve teknik heyeti endişelendiriyor. Bu arada şampiyon olunmaması halinde bile ikinciliğin de Şampiyonlar Ligi’ne girebilme açısından çok önemli olduğunu bilen yönetim, bu nedenle takıma derbi galibiyeti için özel bir prim verecek.

Skorer / Serdar Sarıdağ