U-19 Akademi Takımımız, Kayseri Erciyesspor'u konuk ettiği maçta fair play örneği sergiledi.

Gözden kaçırmayın

Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde Pazar günü oynanan karşılaşmanın ikinci devresinde siyah-beyazlılarımız penaltı atışı kazandı. 

72. dakikada oyuncumuz Kamil Cebeci ile rakip oyuncu Erdem Doğan ile ceza sahası içerisinde girdiği ikili mücadelede yerde kaldı. Hakem Batuhan Bayar pozisyonu penaltı olarak değerlendirdi.

U-19 Takımı Antrenörümüz Yasin Sülün, penaltı kararının ağır bir karar olduğunu düşünerek penaltı atışını kullanacak olan Eslem'den atışı gole çevirmemesini istedi. 

Eslem, penaltıyı yavaş bir vuruş ile rakip kalecinin kucağına atarak, fair-play örneği sergiledi. 

'Yasin Sülün: İnanmadığımız bir penaltıydı'
Antrenörümüz Yasin Sülün, BJK TV'ye yaptığı açıklamada "Beşiktaş Kulübü olarak ilk önce; futbolcuların gelişimi, takımımıza, rakibe ve hakeme saygı... İnanmadığız bir penaltıydı. Buraya gelen rakiplerimizi Beşiktaş duruşuyla yenmemiz lazım. Hakem yanlış bir karar verdi, biz de ortak bir karar aldık. Kimseyi rencide etmek istemiyoruz. Biz hakkımızla yenmek istiyoruz. Kimseyi hile ile, hurda ile, ezerek, küçümseyerek 3 puan almak istemiyoruz. İnanmadığım bir penaltıyı attırmak istemedim" diye konuştu. 

'Emrah Bayraktar: Kulübümüze yakışır bir tavır sergiledik'
İnternet sitemize konuşan Futbol Özkaynak Düzeni Koordinatörümüz Emrah Bayraktar, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Fulya'da ki antrenman tesislerimizin duvarında şu sözleri yazdırdık; 'Şerefinle Oyna, Hakkınla Kazan'. Oyuncularımızın geriden geldikleri bir müsabakanın 72. dakikasında, insiyatif geliştirip böyle bir olaya imza atmaları bizi çok mutlu etti. Beşiktaş Futbol Altyapısında futbolcu olabilmenin de sadece yetenekli olmaktan geçmediğini de kanıtladılar. Antrenörümüz Yasin Sülün'ü ve oyuncularımızı kulübümüze yakışır bir tavır sergiledikleri için kutlarım."