Twitter'da kırık, resmi sitede sağlam!

Trabzonspor maçının 72. dakikasında aldığı darbe sonucu hastanelik olan Tomas Sivok'un sağlık durumu ile ilgili Beşiktaş Kulübü'nün yaptığı çelişkili açıklamalar kafa karıştırdı.

GÜNDEM 03.05.2015 - 21:58 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın Trabzonspor ile oynadığı karşılaşmada sakatlık şoku yaşandı.. Karşılaşmanın 72. dakikasında Trabzonsporlu Fatih Atik ile hava topuna yükselen Tomas Sivok, bordo-mavili futbolcunun dirseğinin burnuna gelmesi sonrasında yerde kaldı. Burnundan kanlar gelen ve sol elini tutan Çek futbolcu, saha içindeki tedavisinin ardından 'kırık olabileceği' şüphesiyle ambulansa götürüldü. Sivok çok acı çekmesine rağmen teknik direktör Bilic'e 'oynayacağım' işaretini yaptı. Ancak doktorlar izin vermedi ve tecrübeli futbolcu ambulansla hastaneye götürüldü.

Sivok'un sağlık durumu ile ilgili olarak maç sonrası Beşiktaş Kulübü'nün sosyal medya üzerinden yaptığı çelişkili açıklamalar kafa karıştırdı. Siyah beyazlı kulübün resmi Twitter sayfasında, "Tomas Sivok'un çekilen tomografisinde yüzünde kırık tespit edilmedi, ancak sol el baş parmağında kırık bulunuyor" ifadesi kullanıldı.

Beşiktaş Kulübü'nün resmi sitesinde ise, Çek futbolcuda herhangi bir kırık olmadığı yazıldı.

Daha sonra yapılan araştırma sonucunda resmi sitedeki açıklamanın doğru olduğu, Sivok'un gelecek maçta takımdaki yerini alabileceği ortaya çıktı.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ TWITTER SAYFASINDAKİ AÇIKLAMA