Nilay Yılmaz yazdı...

Gözden kaçırmayın

Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap

Beşiktaş Kulübü’nde 2012 Mart’ında giriş aidatı 2 bin TL’den bin 200 TL’ye indirilince birçok insan kulübe üye olmaya karar verdi. Bunun sebebi 800 TL’lik indirim değil, bir nevi 100 bin üye kampanyası başlatılmasıydı. Tıpkı FEDA kampanyası gibi...

Yaklaşık 7 bin 500 kişi, Beşiktaş’a üye olmak için kulübe başvurdu. İlk dönemlerde yasal prosedürü yerine getiren her başvuru kabul edilirken geçtiğimiz mayıstan beri üyelik işlemi neredeyse durma aşamasına geldi. Üyelik ücreti olan bin 320 TL’yi yatırıp hâlâ bir haber alamayan ve üye yapılmayan 700 kişi var.

Üyeliklerin onaylanmamasına ilişkin, “yönetime muhalif olan kişilerin referans olduğu üyelik başvuruları kabul edilmiyor. 2016 Mayıs’ında seçim var. Oy kullanmak için gerekli olan ‘1 tam yılı doldurmuş üye olmak şartı’ dolmasın ve kendilerine karşı oy kullanılmasın diye 2015 Haziran’a kadar üyelikleri bekletebilirler” diye düşünenler var.

Kulüp Basın Sözcüsü Metin Albayrak ise “Gezi olaylarına karışan kişilerden kulübümüze üyelik başvurusu yapanlar oldu. Onların da başvurularını tüzüğümüzün gereğini yerine getirerek dondurduk. Bunun aksini yapsak suç işlemiş oluruz. Keyfi bir uygulama yapılmıyor, tüzüğü uyguluyoruz” demişti geçtiğimiz aylarda.

Tüzük bilmeyen yöneticiler

Tüzük uygulayıcısı Albayrak ve arkadaşları (BJK yöneticileri), “üyelik kabulü gerçekleşirse 30 gün içinde giriş ücreti ve aidat tutarı kulübe yatırılır” diyen Beşiktaş Tüzüğü 10/c maddesini ihlal ederek, üyelik başvuru formuna “Üyelik kabulünden önce söz konusu ücretlerin ödenmesi halinde üyelik başvurunuz reddedilirse yatırılan tutarlar, derneğimize bağış olarak kabul edilecektir” ibaresi koyuyorlar. Yine tüzüğün “...Başvurular, Genel Sekreterliğe yapılan başvuru tarihinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içinde karara bağlanır” diyen 10/b maddesini görmezden gelerek insanları aylardır bekletiyorlar. Ama “Kulüp, kesinlikle siyasetle uğraşmaz” diyen tüzüğün 6. Maddesini uyguladıklarını sanıyorlar. 

Ne vahim...

Beşiktaş Kulübü'nü yönetenler tüzüğü çok yanlış anlamış. Çünkü tüzük, “kulüp, siyasetle uğraşmaz” diyor, bireyler demiyor. Yöneticilerin mantığına göre, kulübe üye bütün siyasetçilerin hemen kulüpten atılması gerekiyor!

Foto-jenerik:Dünyanın en yalnız insanları kalecilerdir. Dedelerini hesaba katmazsak...

Yok artık!

Ertem Şener: Gerrard’ın kitabında Beşiktaş taraftarının büyüklüğü yazıyormuş.
Ahmet Çakar: Ya yemişim Gerrard’ı... Gerrard kim?

Haydaaa!

"Beckham futbolcu falan değildir." (Ahmet Çakar)

Aferin ona

"Olcay uykusuzluğa dayansın 3 gün oynar. Seviyor top oynamayı..." (Rıdvan Dilmen)

Kestane şekeri de fena değil

Ahmet Çakar: Bursa’nın Galatasaray karşısında oynadığı futbol, şampiyon olduğu sezondan bile iyi.
Rasim Ozan Kütahyalı: Bursa’nın İskender’i de iyi

İnşallah canım ya!

"Şampiyon olursak Beşiktaş taraftarını Sultanahmet Camii’nde sabah namazına bekliyorum." (Beşiktaşlı Demba Ba)

Ne mutlu sana

"Sürekli İbrahimoviç ile karşılaştırılmak hoş değil. Saç tarzımız ve dövmelerimiz benziyor. Kendisine saygı duyuyorum ama ben biraz daha yakışıklıyım ondan." (Bolusporlu Aleksandar Prijovic)

Ortaya söyledi, Bilic sen anla!

"Galatasaray’a karşı yaslanırsan seni ezer. Önde basacaksın." (Mehmet Demirkol)

Uçtu uçtu R.Carlos uçtu

"Bu sene Avrupa Ligi’ne gideriz. Bir sonraki sene de Şampiyonlar Ligi’ne gideriz." (Akhisar BLD. T. D. Roberto Carlos)

Hatasız kul olmaz

"Ben 'Fernandao’yu Galatasaray seviyesinde oyuncu olarak görmüyorum' demiştim. Sözümü geri alıyorum." (Mehmet Demirkol)