''Tut Elimi Sıkıca''

Emre Tilev kaleme aldı.

GÜNDEM 16.03.2015 - 17:12 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

ELİMİ SIKICA… “BABA” dedi çocuk.. Eğildi adam, usulca baktı gözlerine.. Bakışlar sıcak, bakışlar yumuşak, bakışlar evladı sarıyor..!

 

ONU GÖRDÜM…

 

Koştu hızlıca, heyecanlı heyecanlı “BABA” dedi çocuk, Eğildi adam tuttu ellerinden sardı, sıcacık-şevkat ile, güvem diyerek… ONU GÖRDÜM… Yaşlı gözler ile geldi çocuk “BABA” dedi… Koştu baba heyecan ile, kaldırdı havalara, minik yürek kırgınlığı söndü ONU GÖRDÜM..!

 

Gecenin karanlığında bir ses yankılandı “BABA” Kalktı adam koştu elinde su bardağı yavaşça kaldırdı minik bedeni içirdi yudum yudum, ONU GÖRDÜM… Oyuncakları kırılan çocuğa uzanan şefkatte, Üşüyen bebeyi saran ellerin sıcaklığında, Çocuğunu geleceğe hazırlayan babanın Düşüncelerinde, Kelimeler ile şekillenen gelecekte, Ön yargısız sevgide, Mutluluk dolu gelecek planlayan ailelerin düşlerinde..!

 

ONU GÖRDÜM….

 

Bir adam gördüm, İçinde kazanmaya aç bir canavar.. Dışına yansıyan sevgi bakışları.. Umut tohumlarının tek başına ekilmeyeceğini bilen, Zaferlere inanmışlığın bilinçte büyüdüğüne kanaat getirmiş, Ekip ruhunu besleyen, O ruh ile beslenen… Tek değil çok olunca zafer kaçınılmaz diyen.. Bir adam gördüm… Necip ile sarılan, Ona “öp” diye yanağını uzatan, Saran, Kucaklayan Öpen.. Bir adamdan çok bir BABA gördüm… Haykıran “TUTUN ELİMİ SIKICA”