Türkiye'ye Git!

Real Madrid ve Barcelona tarafından da istenen oyuncuyla konuşan Mourinho, “Oralarda yedek kalırsın. Türkiye’ye git ve futbolunu oyna” tavsiyesini yaptı. Başkan Fikret Orman da, Chelsea’ye kiralık alma önerisinde bulundu, yıllık 800 bin euro kiralama

GÜNDEM 02.06.2014 - 02:32 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 5 günlük İngiltere çıkarmasının ardındanyurda döndü. Demba Ba ve diğer transferler konusundaki görüşmeleriyönetim kurulunda arkadaşlarıyla paylaşacak olan Orman’ın Demba Ba’yıChelsea’den kiralık istediği ortaya çıktı.


Golcü sıkıntısını gidermekiçin kolları sıvayan Başkan Orman, Chelsea CEO’su Ron Gourlay ilegörüştü. Orman, mavi-beyazlılarda bekleneni veremeyen ve sürekli yedekkalan Senegalli oyuncu için 800 bin euro kiralama bedeli teklif etti.


Ancak Real Madrid ve Barcelona’nın da oyuncuyu transfer etmek istemesi,oyuncunun kafasını karıştırdı. Demba Ba bu konuyu Chelsea TeknikDirektörü Jose Mourinho ile paylaşarak yardım istedi. Mourinho’nun,“Real ve Barça’da yedek kalırsın, Türkiye’ye git ve futbolunu oyna.Müslüman bir ülkeye gitmen senin için de iyi olur” dediği öğrenildi.
İki futbolcu daha BeşiktaşBaşkanı Fikret Orman, Demba Ba dışında bir stoper ve orta saha oyuncusuda bizzat kendisi tarafından transfer edileceğini de yöneticiarkadaşlarına iletti. Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılamadıkları içinmaddi anlamda büyük sıkıntılar yaşadığını da yakın çevresiyle paylaşanOrman, “Bu üç yabancı transferi ilk eleme turuna yetiştirmeliyiz. Bütünyatırımlarımızı gruplara kalacakmış gibi yapmalıyız. Bu nedenle transferlerimizi takım kampa gitmeden bitirmek zorundayız” dediği ortayaçıktı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@