Beşiktaş Kulübü lisanslı ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası mağazalarının Üsküdar şubesi, düzenlenen törenle açıldı. Mağazanın açılışına, Beşiktaş Külübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Kartal Yuvası'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kocadağ ve genç kaleci Günay Güvenç katıldı. Üsküdar'da açılan 5 katlı ve 550 m2 alanındaki mağazanın Türkiye'nin en büyük Kartal Yuvası olduğu belirtildi. Beşiktaşlı taraftarlarında yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde yönetici Metin Albayrak ve Günay Güvenç açıklamalarda bulundular.

Galatasaray derbisinde bu sezon Beşiktaş kalesini ilk kez koruyan Günay Güvenç, kendisine sorulması üzerine kaleci transferi konusuna değindi. Günay, Ben bu soruya cevap veremem. Önümüzde önemli bir Osmanlıspor maçı var ve ona odaklandım. Gerisine hocamız, yöneticilerimiz, başkanımız karar verir. Karar ne olursa olsun, Beşiktaş'ın menfaatleri içindir. Şu an ilk devrenin tamamlanması önümüzde 2 lig maçımız var. Bu müsabakalara odaklanalım ve kazanalım. Gerisine idarecilerimiz karar verir dedi.

Galatasaray karşısında alınan derbi galibiyetinin ardından takımdaki durumun nasıl olduğu yönündeki soruya ise genç file bekçisi, Osmanlıspor maçı ile geride kalan Galatasaray maçı aynı bizim için. Yine alınacak 3 puan var. Biz iyi bir hava yakaladık ve bu zaten belli. İyi futbol oynuyoruz. Bunu devam ettirmemiz lazım. Lig uzun bir maraton. Biz bu yıl kendimizden eminiz. İnşallah böyle devam ederiz şeklinde konuştu.

Kaleci transferiyle ilgili Günay'a yöneltilen sorular üzerine araya giren Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Beşiktaş'ın formasını giyen her futbolcu bizim için önemli ve değerlidir. Kaleye Tolga Zengin kaptanımız geçerse, Günay ona destek olur. Günay görev alırsa da Tolga ona destek verir. Bu böyle abi kardeş havasında gider ifadelerini kullandı.

Albayrak, Eğer üçüncü bir kaleci gelirse de rekabet olur. Kim iyi oynarsa o kaleye geçer. Biz gol yediğimizde ve yenildiğimizde takım olarak mağlup oluyoruz.

Galip geldiğimizde de yine takım olarak kazanıyoruz. Çok iyi bir hava yakaladık. Çok iyi bir arkadaşlık ortamımız var. Başkanımızdan yönetimimize, teknik

heyetimize, futbolcumuza ve taraftarımıza kadar bir hedef koyduk. O hedef doğrultusunda da gidiyoruz. İnşallah Osmanlıspor'u da yenip İstanbul'a lider

olarak döneceğiz.diyerek açıklamalarını tamamladı.