Tarihi maç öncesi Bilic, zafer planını FANATİK'e açıkladı: Tıpkı bir Türk gibi savaşacağız. 70 bin kişinin desteğini de arkamıza alıp, Liverpool'u yenerek bu turu geçen taraf biz olacağız.

Kara Kartal’da tarihi Liverpool maçı öncesi Slaven Bilic, takımını bu mücadeleye hazırlamış durumda... Bilic, İngiltere’deki ilk maçtan 1-0’lık yenilgiyle ayrılmalarının morallerini bozmadığını belirterek, “1-0’ın kötü bir skor olduğunu düşünmüyorum. Rakibimizle sahamızda oynayacağız. 70 bin taraftarımızın yanımızda olacağını bilmek, bizi maça daha güçlü motive ediyor. Tıpkı bir Türk gibi savaşacağız ve tribünleri dolduran seyircilerimize turu, galibiyetle birlikte armağan edeceğiz. Başta futbolcular olmak üzere, hepimiz Liverpool maçına yüzde 100 hazırız. Oyuncularım ne kadar büyük bir maça çıkacaklarının farkındalar. Onların, ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inancım tam” dedi.

Gözden kaçırmayın

Şenol Güneş'ten maç öncesinde Abouakar sözleri Şenol Güneş'ten maç öncesinde Abouakar sözleri

‘Çok dikkatli olmalıyız’

“Avrupa Ligi’ndeyiz ve her takım gibi biz de finale çıkmanın ve kupayı kaldırmanın hayalini kuruyoruz” diyen Hırvat hoca, “Önümüzde çok önemli bir 90 dakika var. İlk düdükten itibaren her oyuncum, nasıl oynaması gerektiğini şimdiden biliyor. Rakibimiz Liverpool’a saygı duyuyoruz. Çok kaliteli yıldızları var. Onlara karşı önlemlerimizi almış durumdayız. Sahaya ilk dakikadan itibaren kazanmak için çıkacağız. Onlara beraberlik yetiyor ve bu yüzden atak yaparken, savunmada eksik yakalanmamamız çok önemli. Ayrıca konsantrasyonumuzu kaybetmeden ve seyircimizin de desteğiyle, bir üst tura yükselmek adına her şeyimizi ortaya koymamız gerekiyor” yorumunu yaptı.