Türk futbolunda devrim! Tarihi oluşum!

Kulüpler Birliği Vakfı Haliç Kongre Merkezi'nde toplandı. Toplantının ana gündem maddesi naklen yayın ihalesiydi.

GÜNDEM 10.03.2015 - 15:17 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Toplantıda, naklen yayın ihalesinin Kulüpler Birliği tarafından üstlenilmesini tartıştıklarını söyleyen Gümüşdag, "Hep gündemimizde olan konuyu enine boyuna konuştuk. Rakamlar ve dünyadaki sayılara tek tek baktığınızda bir çok ülkede naklen yayın ihalelerinin bu tarzda yürütüldüğünü gördük. Naklen yayın ihalesinin Kulüpler Birliği Vakfı tarafından yapılması konusunda, bu toplantıya katılan tüm kulüp temsilcileriyle mutlak bir mutabakat halindeyiz. Türkiye'de tüm sponsorlarla anlaşmaların mutlaka Kulüpler Birliği tarafındın üstlenilmesini istiyoruz" dedi. 

 

"Naklen yayın ihalesinin yapılması için de Süper lig AŞ'nin kurulması gerekiyor" diyerek Türkiye Futbol Federasyonu'nu devre dışı bırakılacağının sinyalini veren Gümüşdağ, "Sayın Yıldırım Demirören'i aradım, önümüzdeki hafta görüşeceğiz. Sonra spor bakanımızla, daha sonra başbakanımızla ve cumhurbaşkanımızla konuyu konuşacağız. Alman ve İngiliz yetkililerden de bilgi alacağız" ifadelerini kullandı.

 

7 Nisan 2015 Salı günü yeniden toplanacaklarını kaydeden Gümüşdağ, "Süper Lig Aş'nin kurulması için hepimiz mutabakat halindeyiz. Hepimiz harekete geçtik. Kulüpler Birliği'nin yeniden yapılanması ve naklen yayın ihalesini yapması gerekiyor. Yayın ihalesini kimin yöneteceğine karar vermemiz gerekiyor. Biz bunun Kulüpler Birliği tarafından yapılmasını istiyoruz. Bana göre yeni yapılacak ihalede mevcut fiyatın 1,5 katı fazla olacaktır" diye konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@