Kartal Yuvası'nı 458 bin TL dolandırdığı iddia edilen Emre Saka, VATAN'a konuştu:

Kartal Yuvası Beşiktaş Mağazası’nı 458 bin TL dolandırdığı iddiasıylakulüp tarafından hakkında suç duyurusu yapılan mağazanın eski müdürüEmre Saka, üzerine çamur atıldığını söyledi. VATAN’a konuşan Saka olaylaalakasının sıfır olduğunu belirtip şunları söyledi:

BENİM için kaçacak diyorlar ama kaçtığım yok. Hatta denetleme kurulu çağırdı, gittim ve onlara her şeyi anlattım.

SAVCIbeni çağırmadı ama savcılığa gidip dosyayı aldım, karakola gidip ifadede verdim. Dosyada 4 mağaza çalışanının ipe sapa gelmez ifadeleri var.Hatta birisi beni ağlayarak aradı ve o ifadeyi o şekilde vermeyezorlandığını söyledi.

ÇALIŞANLARI baskı altına almışım, kasayayaklaştırmıyormuşum... Kasadaki paraya bir kez dahi dokunmadım. Benmağazacı değilim. Kasa yapmayı hatta ürün poşetlemeyi bilmem. İşimturizmcilik. ‘Bu işi bilmem’ dedim ama ‘Senin ağabeylik yapmanıistiyoruz’ dediler ve kabul ettim.‘1 HAZİRAN’DA SIFIRLANDIK’MAĞAZA  Kasım 2012’de açıldı. İlk sayım 2013 Şubat’ta oldu. 2 bin TL’ye yakınaçık vardı. 30 Mayıs’ta yine tüm mağazalarda sayım oldu. Ya 8 ya da 11bin TL açık vardı. Diğer mağazalarda da bu civarda açıklar vardı ama‘Bunlar olabilir’ dendi. Çünkü F.Bahçe maçının olduğu gün mağazadabinlerce kişi vardı. Sonra İnönü’deki son maç; olaylı G.Birliği maçı...Gaz atıldı, gireni çıkanı kontrol edemedik. Mağaza adeta yağmalandı.Kopartılmış yüzlerce barkod bulduk.

1 Haziran’da stoksıfırlandı. Sonra aradan 3 ay geçti ve benim isteğimle sayım yapıldı.Çünkü tutarsızlık hissediyordum. Sayımda bu 458 bin TL’lik açık ortayaçıktı ve tüm suç benim üzerime yıkıldı.‘HESAPLARIMA BAKILSIN’OYSAki ürün giriş-çıkışları kesinlikle kontrolümde değildi. Bu sürecin birbölümünde Gezi olayları vardı. Mağaza doğru düzgün açılamıyordu. Açıkolduğunda da olaylar nedeniyle ürünlerin çalınması gibi durumlara şahitoluyorduk.

FAKAT böyle büyük bir açık için bunlar yetmez. Zatenölü sezonda bu kadar olay da varken ne kadar ciro yaptık da bu parayızimmetime geçirdim. İddia ettikleri gibi günlük 5 bin TL cebime atmamlazım ki böyle bir satış yok zaten. Ya da kapıya kamyon dayayıp malboşaltmam lazım ki böyle bir mal girişi de yok.


SÜREKLİ banka hesaplarıma para aktardığımı iddia ediyorlar ya, benimbütün hesaplarım incelensin isterim. Ben dışarıda olan kendi şirketimüzerinden de kazanç temin ediyorum. Fatura kesmediğim 1 TL giriş olmuşmu bakılsın. Kim haklı, kim haksız ortaya çıksın. Ben yargılanmakistiyorum. Mahkemeye çıkıp her şeyi anlatmak, atılan bu çamurutemizlemek istiyorum.”