8 milyon dolarlık alacak için haciz memurları, Akaretler'deki kulüp binasına geldiler.

Gözden kaçırmayın

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın "Andre Franco" savaşı! Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın "Andre Franco" savaşı!

Son dönemde yaptığı özellikle futbolculara yaptığı ödemelerle rahat bir nefes alan Beşiktaş Yönetimi güne büyük bir şokla başladı.

Haciz memurları, 8 milyon dolarlık alacak için siyah-beyazlı kulübün Akaretler'deki kulüp binasına gitti. Haciz memurlarının kulüp binasına gelmesinin ardından siyah-beyazlı kulübün avukatları rotasını Akaretler'e çevirdi.

Avukatlar arasında arbede yaşandı

Edinilen bilgiye göre ; Başkan Fikret Orman ve Yönetimin bulunduğu Akaretler'deki 13. katta tüm masa sandalye ve eşyalara haciz konulup toplandı.

Kamyonlar eşyaları taşımak için dışarıda bekliyor

Aktif Tanıtım'ın alacakları için haciz işlemlerini yeniden başlattığı Beşiktaş'ta şok yaşanıyor.

Haciz memurları ve avukatlar Kulüp binasına geldiğinde tatsız olayların yaşandığı, kulüp avukatlarının, hacize gelen memurları ve avukatları içeriye almak istemedikleri öğrenildi. Bu sırada arbede yaşandığı belirtildi. İçeriden alınan bilgilere göre sert tartışmalar oldu.

Memurlar içeri girince yapılan görüşmede kulüpte para olmadığı için ödeme yapılamayacağı anlaşıldı. İçerideki mallar için tutanak hazırlandı. Haciz işlemi yeniden başlatıldı. Kapıda 2 adet kamyonun beklediği, kulüp binası arkasında 1 kamyonun daha bulunduğu görüldü. Eşyaları götürmek için kamyon getirildiği dikkat çekerken, haciz memurları Başkanın ve Yönetimin oturduğu 13. kattaki tüm masa sandalye ve eşyaları toplattıkları öğrenildi.

İlerleyen süre içinde kulüp binasındaki eşyaların çıkarılması ve kamyonlar ile götürülmesi bekleniyor.


Hukuk Bürosundan açıklama

Konuyla ilgili Beşiktaş'ın borcu olan Aktif Tanıtım adına Dedeoğlu Hukuk Bürosu'nun yaptığı açıklamada  "Yıldırım Demirören dönemine ait olan borçlar konusunda Fikret Orman yönetimiyle de bir ödeme programında anlaşma sağlanmış olmasına rapmen protokole uyulmadığı için yeniden icra takibi başlatılmış ve haciz işlemlerine başlanmıştır." denildi.