MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nun, “Fırat Aydınus'un derbi raporu hâlâ elimize ulaşmadı” açıklamasının ardından Beşiktaş'tan cevap geldi.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, dün bir televizyon kanalına olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Namoğlu, 22 Mart tarihinde Kadıköy’de oynanan mücadele içinde yaşanan olaylar nedeniyle eleştirilen hakem Fırat Aydınus’un, derbiyle ilgili raporunu hâlâ kendilerine göndermediğini açıkladı. Normal şartlarda 24 saat içerisinde maçla ilgili olarak raporunu MHK’ya göndermesi gereken Aydınus’la ilgili değerlendirmede bulunan Namoğlu, “Fırat Aydınus bize rapor yazacak. Emenike’nin formasını çıkardığı pozisyon ile Emre Belözoğlu’nun sözleriyle ilgili olarak neler düşündüğünü, neden bu kararları verdiğini anlayacağız” dedi.

‘Neredeyse 1 ay olacak!’

Gözden kaçırmayın

Sörloth'un bonservisi dudak uçuklattı! Sörloth'un bonservisi dudak uçuklattı!

Namoğlu’nun bu sözlerinin ardından Beşiktaş Basın Sorumlusu Metin Albayrak, FANATİK’e konuştu. Bu mücadelenin ardından Fenerbahçeli Emre Belözoğlu hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Albayrak, “Bu maç, kamuoyunun gözünün önünde oynandı. Herkes, hakemin hatalı olduğu konusunda hemfikir. Futbol kamuoyu, bu maçın raporunu merak ediyor. Neredeyse bir ay olacak ama açıklanmadı! Bugün (dün) MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, bu raporun hâlâ kendilerine ulaşmadığını söyledi. Ortada tuhaf bir durum var. Biz sadece herkes için adalet istiyoruz. Biz de nasıl bir rapor gelecek, herkes kadar merak ediyoruz” dedi.