Galatasaray Odeabank'ın Başantrenörü Ergin Ataman, futbol dünyasına ilişkin görüşlerini şöyle paylaştı: 
"Futbolculara futbol konusunda tavsiyem olmuyor. Futbolu seviyorum. İzlemeyi seviyorum. Ama şunu net söyleyeyim, hani spekülasyonlar oluyor. Ben 'Futbol antrenörlüğü yapacağım' demiyorum ama bunun bir yıl eğitimini alırsam yapabileceğimi düşünüyorum. Başarılı olabilirim ya da olamam. O günün şartlarında ne olacağı ortaya çıkar.

BİLİMSEL YAYINLARI TAKİP EDİYORUM

Taktik dışında futbolla basketbolda her şey aynı... Sporcu karakterleri, takım olgusu, takım yönetmek, oyuncu seçmek bunların hepsi bence, kondisyon, sporcunun kondisyonu maç kondisyonu, maç konsantrasyonu, motivasyonu bunlar hepsi aynı. Motivasyon konusunda gelsinler ders vereyim. Liderlik ve motivasyon konusunda bilimsel yayınları takip ediyorum.

PODOLSKİ GELDİ VE KUPAYA SARILDI

Podolski'ye 'İşte bu salonun atmosferi, kupanın enerjisi size de yansısın. G.Saray Futbol Takımı, Türkiye Kupası'nda final oynayacak... Sizden de bu kupayı bekliyoruz. Siz de Türkiye Kupası'nı alın ben de soyunma odasına gelip, sizin kupayla fotoğraf çektirmek istiyorum' diye takıldım."

BEŞİKTAŞ'I YENERİZ FARKI KAPATIRIZergin a

Ataman, Süper Lig’de şampiyonluk favorisini açıkladı: "Puan olarak Beşiktaş önde. 4 maç kaldı. 3 puan önde. Dört maçın kaldığı bir ortamda puan olarak önde olan Beşiktaş favoridir tabii ki. Şimdi 4 maç kaldı. Ama 3 puan fark var. Burada biz Beşiktaş’ı yendik mi o fark gider. Averaj Fener’de.”KAYNAK:AKŞAM