Transferin Yıldızı

Beşiktaş'ın sezon başı İspanya'nın Deportivo La Coruna takımından transfer ettiği kaleci antrenörü Jose Sambade Carreira alanında fark yaratmaya devam ediyor.

ÖZEL 24.10.2013 - 15:05 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ınsezon başı İspanya'nınDeportivo La Coruna takımından transfer ettiğikaleci antrenörü Jose Sambade Carreira alanında fark yaratmaya devamediyor. İlk geldiği gün ''iyi bir kalecinin tüm eksiklerini gidermesigerek,refleksi iyi olup ayaklarının kötü olmaması lazım.'' diyençalıştırıcı gecesini gündüzüne katıyor.

Kalecilere özel antrenmanprogramları uygulayan ve ilgi çekici çalışma sistemiyle adeta alanındaçığır açan Sambade son zamanlarda antrenmanların yıldızı konumunda.

KalecilerTolga,Cenk ,Emre ve Günay'ı nefes almadan çalıştıran İspanyol hocaidmanlarda 4 farklı top kullanıyor.5 numara futbol topunun yanı sıra, hentbol topu, tenis topu ve reflekstopuyla çalışmalar yaptıran hoca kalecileri en çok refleks topuylazorluyor. Hali hazırda dünyanın sayılı takımlarının kullandığı bu toplarıTürkiye'ye ilk getiren hoca olan Sambade, bu topların kalecilerin dahahızlı karar vermesini ve çevikleşmesini geliştirdiğini savunuyor. Refleks topuyla çekilen şutlarda top tam kucağına gelecekken yöndeğiştirdiği için kalecilerin reflekslerini ekstra kuvvetlendiriyor.


Siyah-beyazlılar Jose Sambade önderliğinde ligde 10 resmi maçın 6 sında kalesini gole kapamayı başardı.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@