Şampiyonluk hedefine ulaşabilmek için devre arasında kadroya takviye yapmaya karar veren Beşiktaş YönetimiDnipro forması giyen kaleci Boyko ve stoper Douglas için başlattığı çalışmaları hızlandırdı.

Boyko ve Douglas için ilk etapta toplam 10 milyon euro bonservis bedeli isteyen Dnipro daha sonra 8 milyon euroya kadar düşmüştü. Siyah-beyazlılar ise ilk teklifini 6 milyon euroya yükseltmişti.

Rakamı daha fazla artırmayı düşünmeyen siyah-beyazlı yönetim olumlu ya da olumsuz olarak bu transfer girişimine son noktayı koymak için yakında Ukrayna’ya çıkarma yapacak. Osmanlıspor maçında yenilen gollerin savunma hatalarından kaynaklandığını göz önünde bulunduran ve defansa mutlaka takviye yapmak isteyen siyah-beyazlılar, pazarlıklarda istediğini elde edememesi halinde bu iki oyuncudan birini tercih edecek.

‘Kampa yetişsin’

Daha önce Teknik Direktör Şenol Güneş, stoper Douglas’ı çok istediği için tercihini bu oyuncudan yana kullanan Beşiktaşlı yöneticiler, Boyko’da başarısız olunması halinde, başka kalecileri gündemine alacak. Bu arada Şenol Güneş’in yeni transferlerin kampa yetişmesini istediği ve bu konuda yönetimle görüştüğü öğrenildi.