Dnipro forması giyen kaleci Boyko ve stoper Douglas’ı kadrosuna katmak için uzun süredir çaba harcayan Beşiktaş Yönetimi, bu futbolcularla her konuda anlaşmasına rağmen Ukrayna kulübünde yaşanan idari anlaşmazlık nedeniyle bu transferleri bir türlü bitiremiyor.
Boyko ve Douglas’ı birlikte transfer etmek isteyen siyah-beyazlı yönetim, Ukrayna ekibinin genel müdürü Andrey Stetsenko ile orta yol bulamıyor. Dnipro’nun sahibi Ihor Kolomoyskyi ile daha ılımlı görüşmeler yapabilen Beşiktaşlı idareciler şimdiye kadar aynı tavrı Stetsenko’dan göremedi. Başkan Fikret Orman transferlere son noktayı koymak için Ukrayna’ya giderken, diğer oyuncularla ilgili çalışmaları 2016 yılına bıraktı.

Sevilla harekete geçiyor

Hamburg’un kalesini koruyan tecrübeli kaleci Rene Adler için Alman kulübüyle temasta olan siyah-beyazlı yönetim, Ukrayna’dan Boyko için gelecek habere göre kesin kararını verecek. Bu arada Boyko konusunda sürpriz bir iddia ortaya atıldı. İspanyol kulübü Sevilla’nın devre arasında başarılı kaleci için resmi girişimlerde bulunacağı öne sürüldü.

‘Douglas gidecek’

Dnipro Teknik Direktörü Myron Markevych, Beşiktaş’ın el sıkıştığı Douglas’la ilgili önemli açıklamalar yaptı. Douglas’ın uzun süredir takımdan ayrılmak istediğini doğrulayan Markevych, “Douglas kararını verdi ve kariyerine farklı bir ülkede devam etmek istiyor. Brezilya’dan teklifler olduğunu biliyorum ama görüşmeler ne aşamada bir bilgim yok. Brezilya’ya gitmeyi istiyor mu, onu da bilmiyorum. Tek bildiğim ve konuştuğum kariyerine farklı bir ligde devam etmek istedi.

KAYNAK:MİLLİYET