Dnipro ile Boyko ve Douglas için pazarlık yapan Beşiktaş bu hafta transferi noktalayacak. İki futbolcu için 7 milyon euroya çıkan siyah beyazlılar, Ukrayna ekibiyle ortak zeminde buluşarak imzaları atmak istiyor.

 Teknik Direktör Şenol Güneş’in ısrarla kadrosunda görmek istediği kaleci Denys Boyko ve stoper Douglas Silva için artık geri sayıma geçen Beşiktaş Yönetimi, bu hafta transfere son noktayı koyacak.
İki futbolcu için 8 milyon euro bonservis isteyen Dnipro’ya son olarak 7 milyon euro teklif eden ve aradaki farkı 1 milyon euroya indiren siyah­beyazlılar, Boyko ve Douglas’ın transfer edilmesine karar verdi.

Başarılı futbolcuların transferini bitirmek için Başkan Fikret Orman’ın talimatını bekleyen yöneticiler, diğer alternatif isimler için belirlenen sürenin dolacak olması nedeniyle Boyko ve Douglas’a en kısa zamanda imza attırmaya çalışacak.

Zaman tükendi

Beşiktaş Yönetimi’nin, 15 Ocak’a kadar daha önce ön görüşme yapılan kaleci ve stoperlere kesin bir cevap vermek zorunda olduğu öğrenildi. Belirlenen sürenin birkaç gün içinde dolacak olması nedeniyle siyah­beyazlıların, Boyko ve Douglas’ın transferine hız verdikleri ve artık resmi imzaların atılmasının beklendiği kaydedildi.

Eğer Boyko olmazsa Beşiktaş Yönetimi, prensip anlaşmasına vardığı Corinthians forması giyen Cassio Ramos ile Valencia’da oynayan Mathew Ryan ikilisinden birini transfer edecek.

Stoperde ise Bordoeux’da oynayan Lamine Sane, Douglas’ın alternatifleri arasında yer alıyor.