Beşiktaş Yönetimi ile teknik heyetin takviyeler konusunda fikir ayrılığı yaşadığı öğrenildi. Oyuncular üzerinde uzlaşma sağlanamaması yüzünden transferin gerçekleşmediği belirtildi.

 Mario Gomez, Ricardo Quaresma, Dusko Tosic, Andres Beck ve Luiz Rhodolfo’yu kadrosuna katan Beşiktaş; stoper, kaleci ve ön libero konusunda bir türlü somut adım atamadı. Siyah-beyazlı kulüpten sızan bilgilere göre, teknik heyet ile yönetim arasında transfer konusunda fikir ayrılığı yaşandığı ve bu nedenle üç bölgeye takviye yapılamadığı belirlendi.

Her konuda anlaşma sağlanan ve dün İstanbul’da olması gereken İspanyol kaleci Victor Valdes, teknik heyetin son anda fikir değiştirmesi üzerine Türkiye’ye gelemedi. UEFA Avrupa Ligi kurasının çekildiği cuma günü Monaco’da, Marsilya Yönetimi ile kaleci Mandanda, stoper Doria ve ön libero Romao için pazarlıklar yapan Erdal Torunoğulları’nın da transferdeki fikir ayrılıkları ve maddi anlaşmazlıklar nedeniyle geri döndüğü bildirildi.

Teknik Direktör Şenol Güneş ile ortak isimler üzerinde uzlaşılamaması nedeniyle soluğu İtalya’da alan Başkan Fikret Orman gerekirse buradan İngiltere’ye geçerek transferin son gününde üç bölge için temaslarda bulunacak. Demba Ba ve Atınç’ın satışında büyük rol oynayan menajer Ahmet Bulut da, Fikret Orman’la birlikte görüşmelerde yer alacak.

Bu arada İzleme Komitesi’nde yeniden yapılanmaya gidecek olan Beşiktaş Yönetimi, Gökhan Keskin’in göreve başlamasıyla transfer için bu birime önemli yetki vermeyi planlıyor. Komitenin onayı olmadan transfer yapmak istemeyen Başkan Orman, bundan sonraki olası fikir ayrılıklarının da önüne geçmeyi planlıyor.


MİLLİYET