Trabzonspor’un Direkt Muhatabı Değildir

Bordo-mavili kulübün sekteri Köksal Güney, Olcan Adın'ın menajeri Fazıl Özdemir'e tepki gösterdi.

GÜNDEM 02.06.2014 - 14:13 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, oyuncuları OlcanAdın’ın menajerine tepki göstererek, “Bir menajerin futbolcusunu satılıkbir mal gibi görmesi doğru değildir” dedi.

Güney, yaptığı açıklamada, Olcan Adın’ın menajeri Fazıl Özdemir’inbasında “Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Olcan’ı satmayacağız diye biraçıklaması oldu mu? Trabzonspor’da kararları başkan mı alıyor, yönetimkurulu mu” şeklinde yer alan açıklamasına sert tepki gösterdi.

“Bir menajerin ‘futbolcunun satılmasıyla ilgili kararı başkan verir’demesi gibi cahilce bir şey olamaz” diyen Güney, “Evet başkanın kanaatiönemlidir ama nihai kararı yönetim kurulu verir. Bunu bilmeyen birininmenajerlik yapması manidardır. Türk futboluna en büyük zararı bu tipkişiler vermektedir” ifadesini kullandı.

Olcan’ın Trabzonspor’un sözleşmeli oyuncusu olduğunu belirten Güney,“Bir yıl daha sözleşmesi var. Bir menajerin futbolcusunu satılık bir malgibi görmesi doğru değildir. Bu insanlar, o futbolculara büyük zararvermektedir. Menajerlik konusu bu ülke futbolu için önemli birproblemdir. Etik kurallara uygun etik insanlarca yapılmalıdır” diyekonuştu.

Güney, Trabzonspor’un büyük bir kulüp olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Hiçbir menajer, Trabzonspor’un direkt muhatabı değildir. Futbolkuralları vardır ve bu çerçevede işler yapılır. Trabzonspor gibi büyükkulüpler, büyük kurumlar kişilere bağımlı değildir, kişiler gelipgeçicidir, önemli olan kurumun kalıcılığıdır. Biz bu büyük kulübü buanlayışla yönetmekteyiz. Futbolcusunu satılık mal gibi gören, ortayaçıkan bir menajerin istediği şekilde bu işler yürümez. Bu tür menajerlerkendi mesleklerine de zarar veriyorlar.”

Gelişmelerden Haberdar Olun

@