Trabzonspor Tolga'yı istiyor!

Avrupa iddiasını kaybeden ve artık tamamen yeni sezonu düşünmeye başlayan Trabzonspor yeni sezonda kaleci Tolga Zengin'e emanet etmek istiyor.

FUTBOL 30.05.2017 - 10:26 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Yönetim, Onur Kıvrak’ı gönderip yerine Tolga Zengin’i getirmeyi düşünüyor. Geçen sene ‘feda’ demesine rağmen 2 milyon 250 bin Euro garanti ücret kazanan Onur’un maç başılarla birlikte kulübe maliyeti yaklaşık 3 milyon Euro’yu buluyor.

Bordo- Mavililer, 12 milyon TL’yi bulan yükten kurtulmayı hedefliyor. Onur’un muhtemel rotası ise Katar.

***

Katar Emiri gelmişti

Aralık ayında Trabzon’a gelen Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber helikopterle şehri gezmişti. Bu seyahat, Katar ile Türkiye arasında adeta köprü kurarken, Trabzonspor da devletler arasındaki sıcak ilişkiyi transferde avantaja çevirmeye hazırlanıyor.

Pek çok Katar kulübünün de Onur Kıvrak ile yakından ilgilendiği biliniyor.

***

Fiyatı 5 milyon Euro

Yönetimin düşüncesi; 5 milyon Euro civarı bir bonservis bedeliyle Onur’u göndermek. Yerine düşünülen ilk isim de Tolga Zengin. Beşiktaş’ta yedek kaleci durumunda bulunan 33 yaşındaki Tolga’ya, “50. yılda Trabzonspor’a gel, takıma ağabeylik yap” denecek.

10 sene Bordo-Mavili formayı terleten ve kaptanlık pazubandını taşıyan Tolga ile bizzat Başkan Muharrem Usta’nın görüşmesi bekleniyor.

***

Tolga’ya 2 yıllık teklif

Kurulacak temasta, Tolga’ya 2 sene Trabzonspor’un kalesini koruduktan sonra kulüpte teknik ekipte çalışması da teklif edilecek. Yönetim, kalede planlanan bu değişimi gerçekleştirirse, yapılacak diğer transferler için önemli bir bütçe yaratmış olacak.

Haziran’ın ilk haftasında somut adımların atılacağı öğrenilirken, teknik direktör Ersun Yanal’ın da konuyla ilgili olarak olumlu rapor verdiği bildirildi.

***

Kaynak: Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@