'Trabzon kabul ederse Konya'da oynayacağız'

Beşiktaş Kulübü 2'inci Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair Radyospor'a açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 26.11.2014 - 14:05 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Beşiktaş Kulübü 2'inci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Takımımız her geçen gün daha iyiye gidiyor. İnanmış, birbirini seven futbolculardan oluşan bir takımımız var. Takım ruhu oluşmuş. Şampiyonluk için top oynuyorlar" dedi.    
 
KAZANMAK İÇİN GİDİYORUZ  
Çebi, "Asteras maçı öncesi takımımız moralli. Bu elbette ki bir avantaj, ama biz ne kadar moralli olursan karşı taraf da o kadar hırslı olacaktır. Biz oradaya da kazanmak için gidiyoruz. Hayırlısı olsun. Alacağımız bir puan grupta çıkmamızı sağlayacaktır. Totthenam maçından alacağımız galibiyet lider olarak çıkmamızı sağlayacaktır.
 
TRABZONSPOR MAÇINI BAŞAKŞEHİR'DE OYNAMAK İSTİYORDUK 
 
Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Çebi, "Biz Başakşehir'de oynamayı çok arzu ettik; ancak bize iki maç tahsis edebildiler. Bunlardan bir tanesinin de Trabzonspor maçı olmasını istiyorduk; maalesef bunu Akhisar olarak fix etmek istediler. Zemin açısından üst üste maç oynanma riski nedeniyle maalesef Trabzonspor maçını Başakşehir'de oynayamayacağız" ifadelerini kullandı.   
 
TRABZONSPOR KABUL EDERSE KONYA'DA OYNAYACAĞIZ 
 
İkinci başkan Çebi, "Trabzonspor maçını ya Ankara'da ya da Konya'da oynamayı düşünüyoruz. Beşiktaş'ın her yerde taraftarı var. Onların da gönlünü yapabilmeyi çok arzu ediyoruz. Konya için Trabzonspor'un onayına ihtiyacımız var. Onlar Ankara konusunda mutabıklar; ama Konya için kendi yönetimlerinde bir değerlendirme yapacaklar ve bize cevaplarını verecekler. Kabul ederlerse, değişik bir şey olmazsa Trabzonspor maçını Konya'da oynayacağız. Galatasaray maçının nerede oynanacağını söylemek için henüz erken. Tek tek gidiyoruz" dedi.   
 
ADALET HERKESE EŞİT DAĞITILMALI  
 
Ahmet Nur Çebi, "TFF'nin hakemlere yönelik taciz ve saldırılara yönelik ağır cezalar içeren yeni yönetmenliğini gayet olumlu görüyorum; ama geç kalınmış. Sadece uygulamasında hak ve adalete sadık kalınması gerekir. Temsilcinin veya hakemin vicdanları ve sorumlulukları çok önemli. Herkes için adaletin eşit dağıtılması gerekir. Karar vericiler çok hassas olmalı" şeklinde konuştu.   
 
STOPER İÇİN DÖRT NATİFİMİZ VAR 
 
Ahmet Nur Çebi, stoper arayışında Spartak Moskova'daki Serdar Taşçı ve Laziolu Ciani'nin gündemde olduğu iddiasıyla ilgili olarak ise, "Her ikisi de gündemimizde değil. Kafamızda stoper transferi var. Alternatiflerimiz var. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Üç dört natifimiz var. Üzerlerinde çalışıyoruz. Beşiktaş için en iyi transferi yapmak için çalışıyoruz" dedi.  
 
TARAFTAR ATMOSFERİ İYİYDİ, AMA YETERLİ DEĞİL 
Ahmet Nur Çebi, "Vodofone Arena bittiği gün taraftarımızı orada olacaktır. Ama bizim daha öncesinde onların desteğine ihtiyacımız var. Taraftarın desteğine çok ihtiyacımız var. Kasımpaşa maçında taraftar atmosferi iyiydi; ama daha çok artması gerekir. Yeterli değil. Ama umut verici. Yeterli dersek yanıltıcı olur" diye konuştu.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@