Tosun Paşa artık 25 milyon

Cenk Tosun için sezon başında 12-15 milyon euroluk bir bonservis bedeline razı olan Beşiktaş zam yaptı. Golcüsüne yeni sözleşme önerip, ücretinde artış yapmayı planlayan siyah-beyazlılar, Cenk’in bedelinin 25 milyon euro olduğunu belirtiyor.

GÜNDEM 11.10.2017 - 09:51 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Bu sezon ligde, Avrupa’da ve milli forma altında attığı gollerle kariyerinin en zirve noktasında bulunan Cenk Tosun’un kıymeti arttı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, bu futbolcu için teklif beklemek yerine tam aksine sözleşmesini uzatmak ve yıllık ücretine zam yapmak için harekete geçeceği belirtildi. Yaz transfer döneminde Cenk Tosun için 12-15 milyon euro arasında bir bonservis bedeline razı olan siyah-beyazlı yönetimin, şimdi ise 25 milyon euro istediği vurgulandı. Attığı gollerle Avrupa basınında sürekli yer alan ve bir çok kulübün dikkatini çeken Cenk Tosun’un ise şu an için transferi düşünmediği, bunun yerine yakaladığı bu çizgiyi daha da yukarıya çıkartmak istediği ifade edildi.

***

Başarılı golcünün Premier Lig’i tercih ettiği ortaya çıkarken, Ada’dan gelecek tekliflerin hem kendisine hem de Beşiktaş’a katkı sağlayacak rakamlar olmasını menajerine ilettiği vurgulandı. Cazip teklifleri almadan önce bu futbolcuyla kontrat yenileyerek Türk futbolunun eşiğinde bulunan yabancı kısıtlamasına da önlem almak isteyen Başkan Fikret Orman’ın yakın çevresine, “Maşallah, Cenk Tosun müthiş bir sezon yaşıyor. Ben Mario Gomez gittiğinde panik olanlara ‘Olsun Cenk Tosun’ var demiştim. Bugün haklılığım bir kez daha ortaya çıktı. Cenk sadece futboluyla değil, yüreğiyle de pırlanta gibi bir çocuk. Onu bizden almak isteyen takımlar bedelini ödeyebilirlerse ve Cenk gitmek isterse alabilirler” dediği ortaya çıktı.

***

Kaynak: Milliyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@