Yeni sezon için transfer bütçesi oluşturmaya çalışan Beşiktaş, Çin’e giden başarılı stoperin ardından satışlara devam edecek. Quaresma, Adriano, Oğuzhan, Tolgay, Negredo, Lens ve Vagner Love gibi isimlerden ikisi iyi bir teklif gelirse gönderilecek

Transfer sezonu gelmeden çalışmalara başlayan ve Dusko Tosic’i Çin’e gönderen Beşiktaş Yönetimi, mevcut kadrosundan birkaç oyuncuyu daha satarak, bütçe oluşturmanın planlarını yapıyor.

Quaresma, Adriano, Oğuzhan, Tolgay, Negredo, Lens ve Vagner Love gibi isimlerden iki tanesini teklif gelmesi durumunda gönderecek olan siyah-beyazlılar transferde kasadan ekstra para çıkarmamaya çalışacak. Dusko Tosic transferiyle adeta piyango isabet etmiş gibi olan siyah-beyazlılar, söz konusu oyunculardan ikisini de göndererek Emre Akbaba, Musa Çağıran, Sosa, Burak Yılmaz ve sağ bek transferlerine kaynak yaratacak.

Tosic’in gönderilmesiyle savunmada bir kişi eksik kalan Beşiktaş, kiralık gönderdiği Mitrovic’i bu bölgeye koyarak defans için ekstra para harcamayacak. Bu operasyonla yine tasarrufa gidecek olan siyah-beyazlı kulüp; Veli, Mustafa, Aras ve Boyko ile de anlaşarak yollarını ayırmayı deneyecek.

Büyük tasarruf

Gözden kaçırmayın

Asano transferinde Nagatomo desteği Asano transferinde Nagatomo desteği

Futbol takımına yıllık 80 milyon euro ödeyen Beşiktaş Yönetimi, göndereceği oyunculardan yapacağı tasarruflarla bu rakamı 60 milyon euroya düşürmek istiyor. Toplamda 20 milyon euro tasarruf etmeyi planlayan yönetim, UEFA kriterlerinden kurtulmuş olsa bile bu politikayı uzun bir süre sürdürmeyi hedefliyor.

Skorer / Serdar Sarıdağ