Sanlı Sarıalioğlu kaleme aldı...

 BECK’İN yerinde Serdar, İsmail’in yerinde Tosic, kalede de Tolga’nın yerine Boyko... Diğer 8 oyuncu, ilk 11’in temel direkleri... Bu tablo, Güneş’in turu önemsediğinin göstergesi. Peki Şenol hoca, ilk Konya maçında neden, neredeyse tamamı yedeklerden oluşan bir kadro ile oynadı? Madem kupa senin için önemliydi, kendi sahandaki 90 dakikada neden as oyuncularının çoğunu oynatmadın, anlamak zor! Konya’daki 90 dakikayı da ben anlamadım. 
Beşiktaş oynar gibi yaptı, oynamadı. Rakip kalede 1-2 ufak yoklama yaptı, işte o kadar... Kendi kalesinde de rahattı. Jübile karşılaşması gibiydi. Beşiktaş’ta turu atlama gayreti öyle yoğun bir biçimde yoktu. Akılları sanki 3 gün önce oynadıkları Fenerbahçe derbisindeydi... Yoksa futbolcular, kupayı gündemlerinin dışına mı taşımışlardı? Tek odaklandıkları lig miydi? 

Töre’yi fark etmedim 

Oğuzhan ve Sosa yine kayıptı. Töre ilk 11’deymiş, devre arası da soyunma odasında kalmış... Ben oynadığını fark etmedim. Atiba’da da düşüş var. Tek iyi iş yapan, en azından yapmaya çalışan Quaresma’ydı. Boyko’nun basit hataları hepimizi şaşırttı. Gomez yine yalnızları oynadı. Beşiktaş, Konyalı orta hakemden korkuyordu. Hakem kimseyi korkutmadı. Mükemmel bir maç yönetti. 

Taraftarıyla, futbolcusuyla kupaya sıkı sıkı sarılan takım Konyaspor’du... Daha çok istediler, daha dikkatliydiler. Özellikle savunmada daha organizeydiler. İyi kapandılar. Beşiktaş’a boş alan bırakmadılar. Oyun disiplinleri üst düzeydeydi. Yarı finale hak ederek yükseldiler. Kendilerini gönülden kutluyorum.