Töre özür dilesin mesele kapansın!

Be­şik­taş­lı Gök­han Tö­re­’nin, mil­li ta­kım­da iki ar­ka­da­şı­nı si­lah­la teh­dit et­me­siy­le baş­la­yan kriz yu­mu­şa­ma sü­re­ci­ne gir­di. Gur­bet­çi es­ki fut­bol­cu Ali Gü­neş, Ömer Top­rak ile gö­rüş­tü­ğü­nü be­lir­tip “Ö­zür di­le­nir­

GÜNDEM 21.10.2014 - 05:04 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

A Milli Takım’ın geçen nisan ayında Hollanda'yla yaptığı maçın ardından, Ay-Yıldızlı ekibin kaldığı otelde, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'ı silahla tehdit ettiği öne sürülen Gökhan Töre olayında sıcak gelişmeler yaşanıyor.  Son oynanan iki milli maçta sakatlıklarını öne sürerek davet almalarına rağmen aday kadroya katılmayan Ömer ve Hakan'ın da yaşananlara eskisi kadar tepkisel yaklaşmadıkları ve uzlaşmaktan yana oldukları öğrenildi.

Sakatlıklarını öne sürdüler

Bilindiği gibi iki futbolcu da Çek Cumhuriyeti ve Letonya ile yapılan EURO 2016 grup eleme maçları kadrosuna Gökhan Töre'ye kızgın oldukları gitmedikleri ileri sürülmüştü. Hem Ömer'i hem de Hakan'ı çok yakından tanıyan eski Beşiktaşlı futbolcu Ali Güneş, BUGÜN'e konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

“Hatalı ama pİşman”

Türkiye'de Fenerbahçe ve Beşiktaş formalarını da giyen Güneş, "Fatih Terim hocanın konuya sinirlenmesini anlıyorum. Fatih hoca her şeyi kontrol edemez. Artık olay çözülmeli. Gökhan'ı da Ömer ve Hakan'ı da kaybetmemek gerekir. Gökhan bu konuda hatalı ama şu anda kendisi çok pişman. Bu insanlar karşılaştıklarında barışacaklardır. Ben, Ömer'in bu konuyu çok fazla uzatacağını sanmıyorum. Bence bir araya gelip barışacaklar. Ömer gerçekten çok temiz, efendi ve saf bir çocuk. Ailesini çok iyi tanıyorum. Kinci bir insan değil. Gökhan özür dilerse bu konu çözülecek" ifadelerini kullandı.

“İkİsİ de çok üzgün”

Ali Güneş, "Ömer'le konuştum. Bu olayın kendisini bir hayli üzdüğünü, sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. Maalesef suçsuz yere böyle bir şeyin içinde yer aldılar. Suçlanıyorlar ama her ikisi de çok üzülüyor" ifadelerini kullandı.

“ARKADAŞINI DÖVDÜ”

Bilindiği gibi Hakan Çalhanoğlu, Alman basınına olay gecesini anlatmıştı. Genç futbolcu “Gökhan, eski kız arkadaşına takıldığı için Ömer'in söz konusu arkadaşına gıcıkmış. Gökhan odaya hızla içeri girip Ömer'in arkadaşının üzerine yürüdü. Arkasından odaya giren bir kişi de tabanca çıkarıp, beni ve Ömer'i bir köşeye sıkıştırıp kımıldamamamızı söyledi. Gökhan, Ömer'in arkadaşını dövdü, biraz kan aktı ve odadan çıktılar" dedi.
 
ÖZGÜR SANCAR - BUGÜN GAZETESİ

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
  Şamp. Ligi   UEFA   Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@