Töre Henüz Futbolcu Olmadı!

Metin Tekin kaleme aldı.

GÜNDEM 05.06.2014 - 13:03 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman'ın Gökhan Töre ile ilgili, "Giderseölecek değiliz. Teklif varsa gitsin görüşsün" dedi. Siz nedüşünüyorsunuz?Bir transferde hem yönetim hem de futbolcu olaya böyle bakabilir.Ancak burada mühim olan Beşiktaş'ın Gökhan Töre'ye gelecek sezon ihtiyaçduyup duymamasıdır. Yani Gökhan, Beşiktaş'ta mutlaka kalmalı mıdır? Geçtiğimiz sezona baktığımızda Gökhan skorda değil oyunu çözmede fark yaratan bir oyuncu olarak öne çıktı. Basınayansıyan maliyetler gerçekten çok ciddi. Çünkü Gökhan, henüz olmuş birfutbolcu değil. Olma yolunda bir oyuncu. Ama yönetim şunu unutmalıdır kiGökhan olmazsa bile gelecek sezon Beşiktaş'ın kadrosunda o tip bir ismeçok ihtiyacı olacak.Beşiktaş,Olcan Adın'ı istiyor. Ancak Trabzonspor kimseye satmıyor. AyrıcaG.Saray da Olcan'ın peşinde. Bu transfere Beşiktaş'ın mutlak ihtiyacıvar mı?
Olcan'ın güzel bir futbol hikayesi var. F.Bahçe altyapısındabaşlayıp 29 yaşında büyük takımların transfer gündeminde olmak büyükbaşarı. Özellikle bu sezon kendi içinde çok gelişme kaydetti veTrabzonspor'a büyük katkı sağladı. Ancak uluslararası seviyenin oyuncusuolup olmadığı benim için hala soru işareti. Olcan, yerli futbolcularınönemli hale geldiği Türkiye Ligi'nde transferin 3-4 gözde oyuncusundanbiri. Ayrıca Gökhan Töre'nin tam tersine, olmuş bir futbolcu. Beşiktaşöncelikle hangisini istediğine karar vermeli.EN BÜYÜK DEZAVANTAJ STAT
Vodafone Arena yeni sezona yetişmiyor. Beşiktaş'ın Başakşehir Stadı'nda oynayacağı konuşuluyor. Bu siyah-beyazlı takımın performansını nasıl etkiler?
Geçen seneye baktığımızda F.Bahçe ve G.Saray'ın kendi sahalarında nasıl fark yarattıklarını çok açık görüyoruz.Kendi sahasında oynamakla İstanbul'da bir yerde oynamak çok farklışeylerdir. Yani geçen sezon yaşanan sıkıntı aynen devam edecek ve statdurumu Beşiktaş için en büyük dezavantaj olacaktır. Ama burada önemli olan maketlerden gördüğümüz mükemmel stadın bir an önce bitirilmesidir. Beşiktaşlılar bunu özlemle bekliyor.