Toraman Sezer Af Edilmeli

Süper Lig'in yayıncı kuruluşu Lig Tv'de uzun süredir görev alan muhabir Ömer Güvenç, KartalBakışı.Com'un sorularını yanıtladı.

ÖZEL 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

İşte Ömer Güvenç'in açıklamaları:

 

-Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin ardından Beşiktaş da Türkiye Kupası'nda havlu attı. Sizce bunun sebebi nedir?

 

Benim diğer yorumcuların görüşlerine saygım var tabi ama Beşiktaşlı futbolcular ciddiye almadı sözüne kesinlikle katılmıyorum. Her şeyden önce şunu söyleyeyim ki Buca bu turu hakkıyla atladı. Beşiktaş özellikle ilk yarıda daha iyi oynadı. Bilic'in de özellikle oyuncu değişikliklerinde hataları vardı. Mesela Beşiktaş'a gol lazım 1-0 mağlup golcü oyuncular sokması lazım... Holosko ve Enaramo çıkabilirdi. En son yanlış değişikliği de İsmail'i çıkarıp Olcay'ın girmesi gerkirken Motta'yı soktu. Bu Bilic'in yanlışıydı. Özetle Beşiktaş'ın en göze batan oyuncusu Atiba'ydı.

 

-Beşiktaş ligde yeniden iyi bir ivme yakaladı. Fenerbahçe maçında özellikle ilk yarıda iyi bir oyun vardı. Sizce bu performans devam eder mi? Sivasspor maçından nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

 

Bunu bana değil bu takımın teknik direktörü Bilic'e sormanız gerekir. Bu performans devam eder veya etmez diyemem. Çünkü maalesef 4-5 haftadır çok dengesiz bir performans sergiliyor Beşiktaş. Bir düşüyor bir çıkıyor. O yüzden buna cevap vermek zor. Bilic de zor verir.

 

-İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk'ün kendi aralarında sorunu çözdükleri ve Bilic-Özen ikilisinden af isteyecekleri yönünde haberler var. Sizce bu af çıkmalı mı?

 

Ben başından beri aftan yanayım. Bunlar profesyonel oyuncu. Bakın futbol oynamış herkes bilir, oyuncular kampta, antrenmanda tartışır hatta kavga da edebilir. Bunun cezasını para olarak verebilirsin, 20 bin Dolar 30 bin Dolar olarak. Ama hem İbrahim hem de Sezer Türkiye Ligi standartlarında iyi futbolcular diye düşünüyorum. Kesinlikle ama kesinlikle affedilmeleri gerekir. Ben en başından beri söylüyorum.

 

Şunu da söylemek gerek, bu yönetimin kararı değil. Yani ikisinin de kaderi Bilic'in iki dudağı arasında. Bilic "Benim bu oyunculara ihtiyacım var, bir daha da yapmazlar. Affediyorum" derse adım gibi biliyorum ki yönetim de affedecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@