Topuk Krizi

Slaven Bilic, sakatlığı yüzünden yaklaşık 1,5 aydır forma giyemeyen Cenk Tosun'un eksikliğini çok hissettiklerini itiraf etti.

FUTBOL 03.03.2015 - 07:52 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ın hocası son 2 maçta kaybedilen 5 puanı, Cenk’in yokluğu, Pektemek’in sakatlıktan yeni çıkması ve Demba Ba’yı bir türlü dinlendirememesine bağladı, “Cenk sağlam olsaydı ligdeki maçların büyük bölümünde onu oynatırdım. Umarım en kısa sürede sahalara döner” ifadelerini kullandı.

 

UEFA Avrupa Ligi’nde Liverpool’u eleyerek son 16’ya kalmasına rağmen Süper Lig’de oynadığı son 2 maçta 5 puan kaybeden Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Slaven Bilic, kurmaylarıyla yaptığı durum değerlendirmesinde, Cenk Tosun’un yokluğunu çok hissettiklerini itiraf etti.

Yoğun maç trafiğinde Demba Ba’yı dinlendiremediği için forvet hattında sıkıntılar yaşadıklarına vurgu yapan Hırvat hocanın, “Cenk, Demba Ba ve Mustafa Pektemek’in olmadığı dönemlerde sakat sakat oynayarak fedakârlıklar yaptı. Şimdi o da sakatlıkla savaşıyor. Sağlam bir Cenk Tosun olsaydı, ligdeki maçların büyük bölümünde oynatırdım. Mustafa Pektemek de sakatlıktan yeni çıktığı için yüzde yüz hazır değil. Her geçen gün o da performansını yükseltiyor” diye konuştuğu öğrenildi.

Slaven Bilic, Cenk Tosun’un sağlıklı olması halinde Demba Ba’dan daha fazla verim alabileceklerinin de altını çizdi. Siyah-beyazlı teknik adam, “Hem Avrupa’da hem ligde oynayan bir takımda mutlaka üst seviye iki forvetin hazır olması lazım. Bir tanesinde bile düşüş olsa yoğun maç takviminde sıkıntılar yaşanır. Avrupa’da yolumuza devam ettiğimiz için üç forvetimiz de hazır olmalı. Umarım Cenk Tosun bir an önce sahalara döner” ifadelerini kullandı.

Topuk krizi

Topuğunda kas yırtığı bulunan Cenk Tosun’un tedavisinin uzun sürmesinin nedeni de ortaya çıktı. İnsan vücudunda topuk bölgesinde kan dolaşımı olmadığı için tedavi sürecinin bir hayli uzadığı vurgulandı. Kulüp doktorlarının, Sivasspor maçına yetiştirilmeye çalışılan genç oyuncunun kalçasından kan alarak topuğuna enjekte ettikleri öğrenildi.