TOPARLAYIN ŞU TAKIMI

 Geçen sezon son 9 hafta ne yaşandıysa bu takımda, yine benzer şeylerin yaşandığı ortada. 
Sözleşmesi uzatılmayan Sivok ve Atiba krizi saklanmış, antrenmana çıkmayan Atiba haberleri hiç bir yerde yazılmamıştı.

Yine geçen sezon takımı potada tutan Gökhan Töre, Demba Ba, Sosa gibi isimler en kritik haftalarda el frenini çekmiş, Beşiktaşşampiyonluk yarışında patinaj yapmıştı.

En azından ikincilik ve Şampiyonlar ligi için bir reaksiyon beklediğimiz takım, bunun için bile mücadele etme gereği duymamıştı.

O dönem takıma çok yakın bir isimle endişelerimi konuşurken "Boşuna umutlanma, futbolcular huzursuz, İki hafta daha fazla tatil yapmak için 2. Olmayı istemiyorlar" demişti. İnanamadım. Sonraki maçları o gözle izlediğimdeyse bunun izlerini gördüm. 

Tartışamadık bile bunları. Sorgulayanı Beşiktaş düşmanı ilan ediyorlardı. Çünkü kendileri Stat yapıyorlardı.

Geçtiğimiz hafta yedek takımla çalıştırıldım diye Gökhan Töre idmanı terketti. Günlerce gizlenen olay, en son Kartal Yiğit tarafından Haber Türk'te yazıldı. O kadar...

Dün Fanatik gazetesinden Orhan Yıldırım, Beşiktaşlı bazı futbolcuların gece gezmelerini, İstanbul'dan Mersin ve Almanya'ya kadar uzanan ortamlarını üstü kapalı yazdı. 

Beşiktaşlı gazeteciler, gördükleri olumsuzlukları yutkunmak zorunda bırakılıyor. Belki takım şampiyonluğa giderken çomak sokmak istemiyorlar. Ya da yönetimle arayı bozmak istemiyorlar. Her neyse bilmiyorum ama bir şeyler ters gidiyor.

Sistem belli.
Başkan ve yönetim, Medyayı...
Medya, Taraftarı...
Şenol hoca takımı yönetiyor. 
Ya da öyle sanılıyor.

Takım yine durdu abiler. 
Bazı oyuncuların önümüzde ki sezon için satıldığı konuşuluyor. Ersan'dan gelen 7 Milyon Euro ile sadece menajer Ahmet Bulut'a olan borçların ödendiği hatta Ersan'ın, Ahmet Bulut'a parasını ödemek için satıldığı söyleniyor.

Geçen yıl paralarını alamadıkları gerekçesiyle greve giden isimler vardı. Kimlerin yönetime rest çektiğini herkes biliyor.
Yönetim daha sonra ikna ediyor belki ama adam sahada oynamıyor. 

Sayın başkan her fırsatta "Kimseye borcumuz yok" diyor. Üç gün sonra açıklanan Denetim Kurulu raporları uçan kuşa borcun olduğunu gösteriyor.

Yıldırım Demirören'i 8 Yılda yaptığı 431 Milyon TL borca rağmen alkışlayıp, şimdi arkasından sallayanlar, Fikret Orman yönetiminin 3,5 Yılda 1 Milyar 200 Milyona yükselttikleri borcu da, son Divan kurulunda aynı pişkinlikle alkışlıyorlar.

431 Milyon TL'de "Enkaz devraldım" diyen Fikret Başkan, 4 yıl dolmadan bu borç nasıl 3 misli arttı diye soranıysa Beşiktaş düşmanı ilan ediyor.

4 Sezon oldu sayın başkan.
3 Üçüncülük
Sıfır Kupa
Borç 3 Misli arttı.
Elde var Lig.

Lütfen bu takımı toparlayın. 
Bu sezon Şampiyon olamazsanız önümüzdeki sezon "Ben yaptım ben" dediğiniz Stat'ta rahat oturamazsınız.

Etrafınızdaki şak şakçılara kapılmayın, ilk onlar terk eder sizi. Çünkü onlar Demirören'e de aynısını yaptılar.

Adnan Polat örneğini unutmayın. 
Futbol dünyası enterasandır.
Kendi yaptığı stadın, kurdelasını kestirmez adama. 

Siz bırakın şimdi çimentoyu, tuğlayı.
Toparlayın şu takımı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan T.
Serkan T. - 3 yıl Önce

Erdem, iki kötü skor gene basladin secim propogandasina. Senin Adali da ayni. Takim iyi giderken cok sükür bi sustuydunuz. Iki ters skor hergün haberiniz cikiyor gene. Yaziklar olsun. Demirören enkazini kur degisimi ile carp, al sana bugünkü borc. Dolar bazinda devir alinan ücyüzelli milyon borc Kur yükseldigi icin TL hesabi ile artmis görünüyor. Elinizde elestirecek birsey olmayinca totonuzdan uydurmayin. Taraftar baskisi olmasa Daha da sacmalayacaksin ama yemezler. Bu yaptiginiz düpedüz terbiyesizlik. BJK TV'de is verseler susarsin muhtemelen ama baska kapiya. Senin gibilerin hepsi desifre oldu. Hic tahmin etmediniz bu takimin yarisacagini ve stadin bitecegini. Taraftar kimin ne mal oldugunu gördü. Artik baska kapiya.

HÜSEYİN BİSEN
HÜSEYİN BİSEN - 3 yıl Önce

erdem abi, bak abi diye hitap ediyorum gün destek olma günü Beşiktaşımız iyi bu kadar karamsar olmamıza neden yok TAM DESTEK HEP DESTEK başkalarının ekmeğine yağ sürmemize bıyık altından bize gülmelerini sağlamayalım.TÜRKİYENİN BİR UCUNDAN MARDİN DEN SEVGİLER SELAMLAR...

kemal can
kemal can - 3 yıl Önce

e ulus süper bir yorum dogruları yaqzmışsin ama bak 2 tan yorum var altta daha neyin ne oldgunu anlmyanl saznlara ne söylesen boş ORMAN 4 snde3 kulvarda sıFır cekmiş kupaq almmş bor dalmş dünhesap soracgm ddigi i YD BU gün övüyorsa orman zaten coktan ölmüş ...tür 2. YD vaksı ORMAnDIR...SZNLAR

hüseyin pehlivan
hüseyin pehlivan - 3 yıl Önce

Sayın bey ler türkiyede futbol sahada oynanmiyor ben 16 yaşından beri bu beşiktaş gönül vermiş bir tarafda beşiktaş sahada her zaman futbol oynuyor ama birileri masa başında işi bitiriyor hele 1987 dakika 88 şampiyonluk gitti ben o maçtan dim bunu gibi dört beş maç masa başında giti benim korkum bu senede aynı şeyi yaşayacağız Allah bize sabır versin