Artık fazla konuşmaya ve yoruma gerek yok. Gerçek ortada duruyor; Beşiktaş hiç bir sıkıntıyı veya benzeri mazereti ortaya koymadan sadece ve sadece futbolunun kazanmaya  odaklanan şampiyonluk gerçeğinde oynayacak. Rakibi aynı şekilde düşünse de üç puan gibi bir avantajın ince hesaplarını yapacak olan Beşiktaşlı futbolculardır. Son zamanlarda unuttukları bir gerçekle geçen hafta yaptığım konuşma ve yorumlarda başarının agresif bir mücadele ile risk gerektirdiğini söylemekte ne kadar gerçekçi olduğum akşam netleşti. Bu  Beşiktaş'ın, yenilenen sahasında bütünleştiği taraftarı eşliğinde ki; yeni motivasyonuydu, kendisine rakip olmadan oynayan hatta Gomez'in ustalığı, Quaresma'nın istekli ve sonuca etki yapan becerisi ve dünya ölçeğinde gol vuruş tekniğinin örneğini veren Cenk'in kısa sürede hayranlık bırakan  başarısını kanıtlaması Beşiktaş'ın hedefine kilitlenen psikolojisi olduğunu gösterdi. Artık şu veya bu şekilde değil; kadroyu Öğretmen nasıl kuruyorsa kabul edilecek bir başarıya hem de hakemlere karşı dikkatli bir görüntü ile oynamanın örneğini veren gerçek futbol ve şampiyonluk özlemi dikkat çekiyor!


Sahada ne yaptığın bilen kadar tribünde de ne istediğini bilen gurur veren taraftar, Beşiktaş sevgisine güç ve güzellik katıyor .Tosiç önemli bir boşluğu doldururken istekli, Oğuzhan, Sosa, Cenk, Olcay, Quaresma, Gomez, Atiba bütünlüğü  rakibe yetti. Kayserispor bu atmosferde varlık gösteremedi. Farkın daha da büyük olması değil, gol yemeden belki de kazanmak gerçeği önde oldu. Şu gerçeği unutmayalım bu hafta belki de düğüm çözülebilir ve büyük ölçüde Galatasaray maçı kazanılırsa şampiyonluk teyit edilebilir. Rakip son umut olarak bunu bekliyor. Usta bir baskı ,mücadele ve kararlılık ile karşı ataklarda ki beceri Oyunu unutulmaz yapar Beşiktaş adına... Oyunda işi şahıslara değil becerili ve sağlam bir takım oyununa odaklamak gereklidir. Bunun örneğini  bir ölçüde temposu ve çabuk oynama, baskı yapma  adına Dün gece Kayserispor karşısında gördük. İyi de oldu. Bu bir anlamda "Öz güven" nasıl kazanmak gerekiyor hatırlatması oldu. Şimdi bu hafta varsa(!) bazı küskün havalarda olan futbolcuların profesyonelliklerini kenara bırakıp kazanmak için amatörce, adeta organizmalarını psikolojik güç ile süslemeleri ve deplasmanda kazanmaları ve Derbi başarısını göstermelerine ihtiyaç var. Bu aynı zamanda da Öğretmen için de önem taşıyor. Beşiktaş son yıllarda etkilenerek çıkmadan kaybettiği maçları hatırlama yerine her 90 dakikanın önemli olduğu 270 dakikalık şampiyonluk hesabını iyi özümsemelidir. Medyada karşı tarafın sosyo-psikolojik oyunlarına duyarsız olmak ve fizik güce orta alanda dayanıklı bir sınır oluşturmak sonucu golcülüğünü kullanmak Beşiktaş'ın avantajı olacaktır .Neden bu karşılaşmadan bahsettiğimi de söylemeliyim çünkü geçmiş yıllarda anlaşılması çok da güç olmayan hatalarla şampiyonlukları getirip, getirip kaybeden bir takım hataların kurbanı oldu. Bunu önceden görüp söylediğim halde hiçde önemsenmedi. Kendini kaf dağında görenler, sonuçta koca camiayı yasa boğup gittiler. Artık bu yaşanmamalıdır. Bundan sonraki  karşılaşmalar kim ne derse desin Teknik Direktör ile Futbolcuların olacaktır.


Ben iyi yolda olduklarını kötü günlerde  ve hatta kazandıkları karşılaşmalarda da uyararak dikkat çekmeyi çalıştım. Artık Galatasaray karşılaşmasının birinci dakikasının içindeyiz diye düşünmek lazım. Malzemeci Süreyya dışında şu anda Beşiktaş'ta yönetim de dahil şampiyonluk yaşayan yok gibi. Yepyeni stat, yepyeni özlenen bir şampiyonluk çok şey değiştirecektir toplumda, özellikle futbolcularda ve taraftarlarda. Bu başarıyı hak ettiler. Aynı umutları taşıyan rakibimiz kadar benzerini İspanya'da üç ve İngiltere'de iki kulüp taşımakta. Bu gerçeğin içinde Şampiyon olmak futbolun vazgeçilmez güzelliğidir.Dün gece yeni stadımızda mutluyduk ve gelecek hafta bir başka Arenada son iki maça lider olarak girmek istiyoruz. 20 gün sonra da yer siyah gök beyaz olmaya hazırlanan tarihi bir zafer sizleri beklemekte. Rüyanızda gördüğünüz bu düşü gerçekleştirin dün gece ki gibi güven içinde oynayarak,savaşarak