Beşiktaş'ın bu sezon en başarılı isimlerinden biri olan Tolgay Arslan oynadığı futbolla göz dolduruyor. Son dönemde yıldız futbolcuyla ilgili gündeme gelen transfer iddiaları ise siyah-beyazlı yönetimi hem sevindiriyor hem de tedirgin ediyor.

Valencia ve Napoli gibi kulüplerin yanı sıra İngiliz ekiplerinin de yakından takip ettiği Tolgay devre arasında kesinlikle satılmayacak.

Teknik Direktör Şenol Güneş'in sürekli oynayan futbolcuların devre arasında satılmasını istememesi nedeniyle Beşiktaş Yönetimi, 2018'e kadar sözleşmesi bulunan Tolgay'ın taliplileriyle sezon sonu görüşecek. Bu oyuncu için şimdiye kadar bonservis bedeli belirlemeyen siyah-beyazlı kulüp, Tolgay ile görüşerek transfer haberlerine kulaklarını tıkamasını isteyecek.

Tolgay'ın durumuyla ilgili kendi aralarında durum değerlendirmesi yapan Beşiktaş Yönetimi, başarılı futbolcunun istemesi halinde sezon sonunda sözleşmesini uzatacak. Son yıllarda cazip rakamlar karşılığında kadrosuna kattığı oyuncuları yüksek bonservis bedelleriyle satan siyah-beyazlı yönetimin, Tolgay için 10-15 milyon euro arası fiyat belirleyeceği savunuldu.

Bu arada Beşiktaşlı yöneticilerin, Tolgay'ın dizinden geçirdiği ciddi sakatlığın ardından başarılı biçimde sahalara dönmesini büyük taktirle karşıladıkları ifade edildi. Siyah-beyazlıların, "Altyapı eğitimini Almanya'da almasa belki de bu kadar başarılı biçimde sahalara dönemezdi. Kendine çok iyi baktı. Tam bir profesyonel. Aldığı parayı kuruşuna kadar hak ediyor" yorumunu yaptıkları aktarıldı.