Tolgay Trabzon'u bayılttı

Rıdvan Dilmen kaleme aldı.

GÜNDEM 04.05.2015 - 02:17 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Karşılaşmadan önce yoruma bir futbolcu ile başlamak gerek... 29 hafta geride kaldı ben böyle iyi bir orta saha oyuncusu daha izlemedim. Tolgay Arslan, müthiş bir futbol ortaya koydu. Savunmada vardı, sakindi... Tempoyu bir oyuncu ancak bu kadar güzel ayarlar...

 

Dik oynadı, top kazandı. Buna katkı sağlayanlar var mıydı? Vardı, o da Sosa... Demba Ba, gole rağmen biraz daha hareketli olsa skor daha farklı olabilirdi. Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic'in de hakkını vermek gerekir. Kadrosunda o kadar problem var ki... Necip yok, Ersan'ın sakatlıktan sonra problemi var. Buna rağmen Bilic tüm hesaplarını yapmıştı, maçtan önce de kafasında iyi oynamıştı.

 

Trabzonspor gelmemeye başlayınca da risk aldı. Aslında Mustafa ve Opare'yi çıkarıp daha önce de risk alabilirdi ama orta saha emniyetini bozmak istemedi.
Trabzonspor'u Tolgay bayılttı. Avrupa'da pas yapan takımlara koy hiç sırıtmaz. Xavi gibi oynadı. Rakibi fizik ve moral olarak bitirdi. Kendi takımının moralini de yükseltti. Atiba'nın da bir katkısı var. Günümüz futbolunda orta saha futbolcularının etkisi büyük. Bilic'i de kutlamak gerek. Cenk sevdiğimiz bir kardeşimiz ama Günay'ı kesmedi. Tolga da dönse kesmez. Baktığımız zaman daha düne kadar Opare diye bir oyuncu Beşiktaş'ta yoktu. Atınç listede yoktu. Tolgay yoktu... Mustafa ilk 11 oyuncusu değildi. Bilic bunların hepsini takıma monte edip vazgeçilmezler arasına aldı.

 


Trabzon da irdelenmesi gereken bir takım. İki yabancıyla oynadılar. Pek çok oyuncu ortalarda yok. Formda da değillerdi. Aykut ve kaleci Hakan iyi oynadı. Beşiktaş, Gaziantep maçını da rahat kazanacaktır. Çünkü takıma dönecek oyuncuları var. Onlarla daha da güçlenecek. Zor görünen maç Trabzonspor'du. Çünkü hem zor bir deplasman hem de güçlü bir takım. Beşiktaş, sezon itibariyle şampiyonluk yarışında sonuna kadar var olduğunu kanıtladı. Türk Telekom Arena'ya da "Kazanırsam şampiyon olurum" havasında gidecektir.