Derbi, öncesi en çok konuşulan konu Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin’in mücadelede forma giyip giymeyeceğiydi...
Çünkü tecrübeli eldiven siyah-beyazlıların hafta içinde Sporting ile oynadığı maçta 2 hatalı gol yediği için çok ağır şekilde eleştirilmiş ve taraftarların da büyük tepkisiyle karşılaşmıştı.

‘ZİHNEN HAZIRDI’

Herkesin beklentisi Tolga’nın G.Saray karşısında sahaya çıkacağı yönündeydi. Fakat dün öğleden sonra Tolga’nın sakatlığı olduğu gerekçesiyle 18 kişilik maç kadrosuna alınmadığı ortaya çıktı.

Sporting maçından sonra yapılan 2 idmanda da Tolga’nın bir problemi olduğu yönünde bir açıklama yapılmamıştı. Buna rağmen Tolga kadroda olmayınca kafalarda soru işareti oluştu. Maç öncesinde Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Tolga’nın neden kadroda olmadığıyla ilgili soru üzerine “Tolga, dün (önceki gün)idmana çıktı. Sırtında bir gerginlik vardı. Kampa geldiğinde bekledik, sabah ağrılar geçmedi. Böyle bir karar aldık. Biz Tolga’ya da Günay’a da oynayan tüm oyunculara güveniyoruz. Birini diğerinden ayırt etmemiz söz konusu değil. Bizim dışımızda kadro dışı kaldığı haberlerinin arkasında niyet bozukluğu var.

Fizik olarak hazır olsaydı, oynayacaktı. Zihinsel olarak hazırdı ama adele gerilmesi nedeniyle zor olacaktı. Sağlığına zarar verecekti. Bunun için böyle bir karar verdim” dedi.