Tolga'dan Kavga ve Onur Açıklaması

Bursaspor - Beşiktaş karşılaşması sonrası değerlendirme yapan Beşiktaşlı kaleci Tolga Zengin, kendileri için güzel bir 3 puan aldıklarını söyledi.

FUTBOL 23.09.2014 - 12:42 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Bursaspor - Beşiktaş karşılaşması sonrası değerlendirme yapan Beşiktaşlı kaleci Tolga Zengin, kendileri için güzel bir 3 puan aldıklarını söyledi.

Milli kaleci şunları söyledi;

"İlk yarı bize yakışmayan bir oyun vardı. İkinci yarı toparladık, iyi pozisyonlar yakaladık. Pozisyon da vermedik ve sonunda 3 puanı aldık. Sakatlığımla ilgili 3 gündür yatıyordum. Antrenmanlara çıkamadım. Hastalığımdan dolayı çok fazla su kaybı yaşadım. Ne kadar sıvı takviyesi yapsanız da yine de olabiliyor. İlk defa bu kadar kramp girdi. Hatta iğne yapın oynayayım dedim doktora. Ama doktor dedi ki öyle oynatamam seni, riske atamam. Yap dedim yine de ama daha sonra ayağa kalkınca oynayabileceğimi anladım ve oynadım. Maç sonunda Fernandao ile olan olay tam maç bitmeden önce ben topu almaya giderken kendisi topu getirip bana uzattı. Tam topu elime aldım. Hakem maçı bitirdi. Ben de topu tekrar Fernandao’ya verdim. Kendisi de topa vurdu. Aslında benim Fernandao ile bir gerginliğim itişmem olmadı. En son kalabalık olunca çektim aldım onu dışarı. Birebir konuştuk. Orada problem olan Civelli. Bir tane daha yabancı oyuncuları var ismini bilmiyorum. Kenardan kimseye dokundurtmadım Fernandao’ya benim sorunum, ben kendim konuşurum düşüncesindeyim. Hepimiz bir insanız. Kurallar belli. Oradaki asıl problem Civelli’nin gelip benim boğazımı sıkmasıydı. Ben kimsenin gidip boğazını sıkmadım dedi. Koridorda hiçbir olay yaşanmadı. Oyuncularla karşılaşmadık."

"BİZ İŞİMİZİ YAPACAĞIZ"

Gazetecilerin, "Atatürk Olimpiyat Stadyumu yerine başka bir stadyumda oynamak ister misiniz?" şeklindeki soruya ise Tolga, "Biz tabiî ki oynamak isteriz. Bunun şartlarını, koşullarını yönetim daha iyi bilir. Nasıl ki biz takımımız için iyisini istiyorsak, yönetimimiz de en iyisini düşünüp karar verecektir. Böyle bir imkan varsa yöneticilerimiz yaparlar. Biz buradan bir şey söyleyip onları da zor durumda bırakmamamız gerekiyor. Ama şu bir gerçek ki, Atatürk stadyumunun zemini geçen yıla oranla çok daha kötü. Başakşehir de o stadyumda oynamadığı için sahaya iyi de bakılmıyor. Geçen yıl daha şiddetli yağışlarda biz daha iyi zeminlerde oynamıştık. Bu bir mazeret değil. Seyirci gelmemesi, zeminin bozuk olması hiç birisi mazeret değil. Biz çıkıp işimizi yapacağız" yanıtını verdi.

"ONUR BENİM KARDEŞİM"

Tolga Zengin Trabzonspor'un başarılı file bekçisi Onur ile ilgili soruya ise, "Onur benim kardeşimdir. O da çok büyük haksızlıklara uğradı. Ben kendisi ile görüşmüştüm Milli maçtan sonra. Bunları tabi gidip basına bir açıklama yapmaya gerek yok. Sadece her şeyi kişiselleştirmemek lazım. Her takımın bir medyası olmuş artık. Her şey sanki bir şey yapmak değil de bir linç etmeyi, onu niye çağırmadın, bunu niye çağırmadın, bak bunu çağırdın böyle oldu. Bunlara gerek yok. Herkes hatalı gol yiyebilir. Yemiştir de. Yiyecektir de. Hepimiz insanız. Bu işin doğasında var bu. Hepimiz hata yapıyoruz. Ama bir hatadan dolayı fırsat bilip başkasından, birinden dolayı intikam almaya dönmesin iş. Yazık günah, bunlar da emek veriyorlar. Kardeşimdir benim Onur. Eğer bir şey yapıyorsa her türlü arkasındayım. Vardır bir bildiği. Neye neden sinirlendiğini bilmiyorum. Konuyu şu an sizden öğreniyorum. Vardır bir nedeni. Medeni bir şekilde, kendine yakışır bir şekilde yapmıştır tepkisini. Hakemler olayına gelince. Herkes elinden geleni yapıyor. Onlar da neticesinde insan. Biz nasıl hata yapabiliyorsak, onlar da yapabilir. Yeter ki kasıt olmasın. Biraz daha her şeye iyi bakmak lazım. Her şeyi kötüye yorarsak işin içinden çıkamayız" cevabını verdi.